پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

ثبت ملی مراسم بنی اسد ،یادگار ۱۵ خرداد ۴۲ ،به نام شهرستانی غیر از پیشوا سوال برانگیز است

انتشار: جمعه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۴۷:۱۶ |
کد خبر: 43958 |
بازدید: 27 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: امام جمعه پیشوا گفت:بنی اسد یک برنامه سیاسی و معنوی ، یادگار ۱۵ خرداد ۴۲و با قدمت ۵۰۰ ساله ومختص شهرستان پیشوا است ،ثبت ملی بنی اسد به نام شهری دیگر غیر از پیشوا جای سوال دارد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا اظهار داشت:عاشورا در طول تاریخ مانند دانشگاهی به تعلیم و تربیت انسانها و افرادی که خواهان حریت ، عدالت ، سعادت و مبارزه با ظلم و استکبار بوده اند پرداخته است.

 

وی افزود:حادثه عاشورا انسانهای زیادی را تربیت کرده است،اسوه و الگوی تمام نهضت هایی که برای تحقق عدالت صورت گرفته است نهضت عاشورا و حرکت امام حسین (ع)است.

 

امام جمعه پیشوا با اشاره به اینکه حادثه عاشورا صرفا واقعه تاریخی نیست اظهار کرد:حادثه عاشورا تنها برای دیروز نیست وحادثه عبرت اموز، درس آموز فرداها و نسل های آینده است.

 

وی در ادامه اضافه کرد:عاشورا تمام شدنی نیست،جریان ستیز دائم و مداوم حق و باطل است و تا ظهور حضرت ولیعصر(عج)ادامه دارد و تازمانی که شیطان صفتان زنده هستند و در حال نقشه کشیدن برای طرفداران حق و حقیقت هستند این نهضت جریان دارد.

 

باقری با بیان اینکه سطحی نگری در واقعه عاشورا نتیجه ای در بر ندارد بیان داشت:هر سرزمینی کربلا وهر زمانی عاشورا است و واگر فکر کنیم محرم همان دهه اول و گریه و زاری برای سیدالشهدا و خاندان اهل بیت است به موضوع عاشورا سطحی نگاه کرده ایم.

 

وی افزود:آنهایی که توانستند نهضت عاشورا راسینه به سینه و نسل به نسل به ایندگان انتقال دهند نقش عظیم تری در زنده نگاه داشتن قیام سیدالشهدا (ع) دارند ، امروز رسالت مهمی بر عهده زینبیان است.

 

خطیب جمعه پیشوا گفت:انقلاب اسلامی ایران در زنده نگهداشتن راه حسینی وبرافراشتن پرچم شرافت و عزت امام حسین(ع)همانند ۸ سال دفاع مقدس از جان خود و عزیران خود مایه می گذارد.

 

وی افزود: امروز بازمانگان ۸ سال دفاع مقدس همان مسیر را ادامه می دهند و ممکن است شکل و شمایل آن عوض شده باشد لکن مسیر همان است و احتمال دارد در این مسیر شیطنت های جبهه دشمن ، دست اندازها ومسیر چپ و راستی وجود داشته باشد اما آرمان هیچ گاه تغییر نمی کند.

 

باقری بیان کرد:ملت ایران امروز در حال انجام جهاد اکبر است و با مسیر پر پیچ و خمی مواجه است که با حول و قوه الهی به عظمت و نصرت الهی دست پیدا خواهد کرد، رمز پیروزی، ایمان ، اعتقاد و توکل به خدا است و نباید به کدخدا دل بست.

 

وی افزود:در چند روز آینده رئیس جمهور باید در جلسه سازمان ملل حاضر شود و امیدواریم مواضع شفاف خود را بیان کنند وبا کنار گذاشتن اعتقادات شخصی، زبان ملت و ولایت باشند

 

امام جمعه پیشوا بیان داشت: امروز از مرز ایمان عبور کردیم و در مرحله تقوا قرار گرفته ایم، ملاک سنجش تقوا اطاعت از ولایت فقیه است، در مرحله اقتصاد مقاومتی مردم و مسئولان با احتکار نکردن و مسئولان با مدیریت صحیح باید فداکاری کنند تا از این مرحله نیز سربلند بیرون آییم.

 

باقری در پایان با اشاره به اینکه باید برنامه بنی اسد را جدی بگیریم گفت: بنی اسد یک برنامه سیاسی و معنوی ، یادگار ۱۵ خرداد و با قدمت ۵۰۰ ساله ومختص شهرستان پیشوا است ،مراسم بنی اسد فرهنگ عاشورایی است که باید اشاعه پیدا کند لکن ثبت ملی آن به نام شهری دیگر غیر از پیشوا جای سوال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *