سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

وزیر بهداشت از طرح‌های نیمه‌تمام بیمارستان مهریز بازدید کرد

انتشار: پنج شنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۲۴:۵۸ |
کد خبر: 43952 |
بازدید: 26 views |
بدون دیدگاه


یزد – ابتکارآنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز(پنجشنبه) با حضور در مهریز از چند طرح خیری نیمه‌تمام در دست‌ساخت بیمارستان فاطمه الزهرا(س) این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در این بازدید که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) یزد، امام‌جمعه و فرماندار مهریز وی را همراهی می‌کردند از طرح توسعه، بخش جدید دیالیز و ساختمان آزمایشگاه بازدید کرد.

بخش دیالیز این بیمارستان به همت سید مصطفی حاجی میرزا از خیرین منطقه با یک هزار مترمربع زیربنا با ظرفیت ۲۰ تخت و طرح توسعه نیز با هشت هزار مترمربع زیربنا و هشت اتاق عمل تخصصی و فوق تخصصی شامل جراحی مغز و اعصاب و غیره… با ظرفیت ۱۵۰ تخت در حال ساخت است.

همچنین ساختمان آزمایشگاه با یک هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی توسط خیر مهدی ابویی دیگر خیری منطقه در دست‌ساخت است.

در این بازدید، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول تخصیص بودجه لازم برای تکمیل و تجهیز طرح توسعه و بخش دیالیز بیمارستان مهریز را داد که تا پایان سال ۱۳۹۸ به بهره‌برداری برسد.

همچنین مدیر بیمارستان مهریز در این بازدید گزارشی ارائه داد و گفت: طرح توسعه این بیمارستان در چهار طبقه و با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که برای تکمیل آن درخواست ۱۸۰ میلیارد ریال بودجه به دولت داده شد.

سید رسول محسن زاده افزود: در صورت تکمیل طرح توسعه ۶۰۰ نفر به تعداد کارکنان بیمارستان اضافه و به یکی از قطب‌های سلامت و درمان در منطقه تبدیل می‌شود.

فعالیت درمانی و بهداشتی تنها بیمارستان مهریز از سال ۱۳۷۲ آغازشده که شامل درمانگاه عمومی و تخصصی ، بخش‌های زنان و زایمان ، جراحی ، اورژانس ، اطفال ، آزمایشگاه ، رادیولوژی، دیالیز و غیره است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به مهریز در نماز جماعت ظهر عاشورا در حسینیه اعظم مزویرآباد این شهرستان شرکت کرد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزارنفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب یزد قرار دارد.

وزیر بهداشت دوشنبه شب وارد یزد شد و روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ۴۲ طرح بهداشتی، درمانی و آموزشی استان که با ۹۰۰ میلیارد ریال ساخته شد، شرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *