یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

نظارت بر ذبح دام در ورامین و قرچک انجام می شود

انتشار: پنج شنبه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۵۸:۳۷ |
کد خبر: 43928 |
بازدید: 11 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان های ورامین و قرچک گفت: همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، طرح نظارت بر ذبح دام در سطح این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدتقی عباسی نسیم اظهار داشت : همه ساله در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بسیاری از عاشقان خاندان عصمت و طهارت با ذبح دام و توزیع نذری بین عموم مردم باعث رونق بخشیدن به محافل عزاداری شهادت سید و سالار شهیدان می شوند و شبکه دامپزشکی به منظور انجام مراحل ذبح وتوزیع گوشت به صورت بهداشتی ، طرح نظارتی ویژه ای را آغاز کرده است.

وی افزود: در این طرح بر کلیه مراحل تهیه و ذبح دام در مناطق مختلف ورامین ، جواد آباد و شهرستان قرچک نظارت می شود.

عباسی گفت: در اجرای این طرح چهار اکیپ سیار و یک اکیپ ثابت مستقر در محل شبکه ، شامل دامپزشک و ناظران شبکه دامپزشکی بر ذبح دام در تاسوعا و عاشورای حسینی درسطح این شهرستان نظارت می کنند.

وی اظهار داشت: این نظارت شامل زمان تهیه دام ، حین و پس از کشتار دام انجام می گیرد تا در تمامی مراحل ذبح اسلامی تا زمان رسیدن محصول به دست مردم ، مسائل بهداشتی رعایت شود.

رئیس شبکه دامپزشکی ورامین تصریح کرد: با نظارت کارشناسان از ذبح دام دارای علائم بیماری نظیر تب جلوگیری می شود.

وی از مردم خواست تا در انجام عمل پسندیده توزیع نذورات ، مسائل بهداشتی را نیز رعایت کنند و با همکاری مستقیم با کارشناسان شبکه بهداشت ، گوشت سالم و بهداشتی را بین مردم توزیع و یا در طبخ غذا استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *