یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

مقطع ابتدایی کشور کلاس بدون معلم ندارد

انتشار: چهارشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۲۹:۵۰ |
کد خبر: 43923 |
بازدید: 11 views |
بدون دیدگاه


کرج- ابتکارآنلاین: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: به رغم برخی محدودیت ها، در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تمام کلاس های مقطع تحصیلی ابتدایی در سراسر کشور آموزگار دارند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – رضوان حکیم زاده افزود: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۷ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۳۰۰ دانش آموز مقطع تحصیلی ابتدایی در کلاس های درس حضور می یابند.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و ۲۹۶هزار دانش آموز در پایه اول ابتدایی ثبت نام کرده اند،اظهارداشت: در سال تحصیلی جدید شاهد افزایش یک هزار نفری دانش آموزان پایه اول ابتدایی نسبت به سال گذشته هستیم.

حکیم زاده نرخ پوشش تحصیلی و ثبت نام در همه پایه های ابتدایی را ۹۸٫۱۳ درصد ذکر کرد و یادآورشد: علت اصلی عدم حضور برخی دانش آموزان در کلاس های درس متاثر ازعوامل اجتماعی و فرهنگی است.

وی هم افزایی همه سازمان ها و دستگاه ها ی ذیربط برای مسدود کردن مبادی بی سوادی در کشور را ضروری دانست و ادامه داد: پیشگیری از بی سواد ی و کاهش آمار بی سوادی در جامعه نیازمند برنامه ریزی و مشارکت جویی همه دستگاه های دولتی است.

وی با بیان اینکه مقطع پیش دبستانی نقش موثری در تکرار پایه اول دارد،اضافه کرد: دوره پیش دبستانی در رشد شخصیتی و تربیتی ، اجتماعی پذیری، مهارت آموزی ، پذیرش مسئولیت ،خلاقیت آفرینی و ایجاد انگیزه در یادگیری همراه با مهارت تاثیر گذاراست.

جمعیت کل دانش آموزی کشور حدود ۱۴ میلیون نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *