سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

هشدار رئیس شورای شهر حسن آباد نسبت به طرح مکان جدید دفن زباله های شهری تهران

انتشار: سه شنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۹:۴۳ |
کد خبر: 43867 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: علیرضا زندی رئیس شورای اسلامی شهر حسن آباد فشافویه در صحن شورای اسلامی شهرستان ری در خصوص اراضی پیشنهادی جهت مکان جدید دفن زباله های شهری تهران هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – متن تذکر به شرح زیر می باشد:

بر اساس اصل ۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، هرگونه فعالیت اقتصادی و غیر آن، که با آلودگی محیط زیست، یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا کند ممنوع است.

بر اساس ماده ۳۱ آیین نامه داخلی شورای شهرستان، مصوبه ۱۳۸۴/۰۱/۲۴ هیئت محترم وزیران نسبت به انتقال زباله و نخاله های ویژه شهر تهران اعتراض خود را اعلام نموده و همچنین اعلام مینمایم، شهروندان و اهالی بخش فشافویه به مرکزیت شهر حسن آباد، چنین طرح های انتقال صنایع آلاینده و مزاحم و پسماندها که بیش از حد به این منطقه گسیل شده، و چنین مواردی را نمیپزیرند و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام میدارم.

در ضمن لازم به ذکر می باشد که یک بار دیگر این موضوع در سال ۱۳۸۳ رد شده است، طبق نامه ۱۳۸۳/۰۴/۲۳ مدیر کل دفتر ارزیابی زیست محیطی، خطاب به مدیرعامل سازمان بازیافت و تبدیل شهرداری تهران اعلام شده است که بازگشت به نامه رونوشت ۶۱۷۴۳۹۰ مورخ ۱۳۸۴/۰۴/۱۴ در خصوص اراضی پیشنهادی، جهت مکان جدید دفن زباله های شهری تهران، به استحضار میرسانم که با عنایت به حجم سرمایه گذاری کلان، در محدوده فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و نیز طرح موضوع ایجاد منطقه آزاد تجاری_اقتصادی در مجاورت فرودگاه فوق الاشاره و معضلات زیست محیطی زیربط، استفاده از اراضی پیشنهادی یاد شده به منظور مکان دفع زباله، مورد تایید نمیباشد.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید گزینه های مکانی دیگری در غالب گزارش مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی به این سازمان معرفی گردد تا بررسی و اظهار نظر به عمل آید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *