یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کنونی در اولویت کار ها می باشد

انتشار: دوشنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۵:۴۷ |
کد خبر: 43835 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان دماوند گفت: دوران دفاع مقدس با مدیریت جهادی اداره شد و کشور ما اکنون درگیر مشکلاتی از جمله معیشت و اقتصاد است که ما به دنبال راهکارهایی هستیم تا شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در را در جامعه کنونی سوق دهیم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مجید صفری در نشست کارگروه امور ایثارگران منطقه یک کشوری که با حضور مشاوران استانداران ۸ استان کشور در امور ایثارگران و به میزبانی شهرداری آبسرد برگزار شد،اظهار کرد: همه ما تلاش می کنیم تا با استفاده از فرصت و امکاناتی که در اختیار داریم،بتوانیم دینی که به ایثارگران داریم ادا کنیم.

وی افزود: با توجه به شرایط، موقعیت و محدودیت هایی که در دولت وجود دارد، عزمش را جزم کرده تا با برنامه ریزی دقیق و عاقلانه کشور را از این شرایط خارج کند و این مرحله را پشت سر بگذارد.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: همه ما مکلف هستیم به دقت موضوعات را رصد کنیم، آن چیزی که اجرای برنامه ها را تضمین می کند روحیه ایثارگری و جهادی است، چرا که اگر برنامه ریزی به درستی صورت بگیرد میتوانیم از سخت ترین مرحله ها عبور کنیم.

صفری ادامه داد: اگر در جنگ پیروز شدیم و تا به امروز مقاومت کردیم به روحیه ایثار گری، شهادت طلبی و روحیه مقاومتی که در آن زمان جوان های ما داشتند بر می گردد و ما هم امروزه باید به این موضوع اهمیت بدهیم.

وی تاکید کرد: امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه، مراسمات امام حسین (ع) با شور خاصی دنبال می شود و به جرات می توان گفت که تنها موضوعی که تحریم به آن اثری ندارد، برگزاری مراسم های عزاداری برای سید و سالار شهیدان است که این نیز به روحیه مقاومت و جهادی مردم بر می گردد.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: مجموعه شهرستان دماوند  در موضوع رسیدگی به ایثارگران تلاش زیادی انجام داده و در این خصوص سعی شده تا کوچکترین کاستی ای متوجه خانواده های ایثارگران نباشد و از فرصت هایی که داریم سعی می کنیم تا در ارتقای وضعیت معیشتی آن ها گام برداریم چرا که ما مدیون این عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *