سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

تشکلی مطالبه گر از فرزندان شهدا ایجاد شود

انتشار: یکشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۹:۰۲ |
کد خبر: 43808 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: تشکلی مطالبه گر از فرزندان شهدا ایجاد شود و فارغ از جناح بندی های سیاسی، حل مشکلات کشور و ادامه دادن راه شهدا را مطالبه کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – وی روز یکشنبه در دیدار نمایندگانی از هیات «فرزندان شهدای اسلام» در قم، با بیان این که در کشور کمبودهای فراوانی از جمله مشکلات اقتصادی وجود دارد، اظهار داشت: تاکید امام(ره) و رهبر معظم انقلاب توجه به وضعیت فقرا در جامعه می باشد و آرمان اسلام و انقلاب، بهبود معیشت مردم و رفع فقر است که تا کنون محقق نشده است.

وی گفت: مراجع و علما درباره بسیاری از آسیب ها و مشکلات کشور از جمله وضعیت بانک ها و حرام بودن دیرکرد سود بانکی تاکید کرده اند ولی به دلیل این که تشکلی مطالبه گر در کشور وجود ندارد این صحبت ها تاکنون تاثیری نداشته است.

آیت الله نوری همدانی، پیام شهدا را حفظ اسلام و ولایتمداری عنوان کرد و گفت: اسلام دارای ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است و پیاده کردن احکام و دستورات آن در تمام ابعاد، در واقع عمل به خون شهدا است.

وی در ادامه، شهادت را افتخاری بزرگ دانست و افزود: ما وارث فرهنگ ایثار و شهادت هستیم که ترویج این فرهنگ، بیان آرمان ها و تبیین راه شهدا در شرایط امروز کشور ضروری است.

این مرجع تقلید با تاکید بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد شهدا گفت: این کار کمتر از شهادت نیست و خانواده شهدا به عنوان وارثان این فرهنگ عظیم وظایف سنگینی در تبیین راه شهدا دارند.

 

** انتظار شهدا از مسئولان خدمت صادقانه است

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز در دیدار این نمایندگان، با بیان این که همه در برابر خون شهدا مسئول هستیم، گفت: مسئولان باید بدانند که مدیون خون شهدا هستند و انتظار این بزرگواران از آنها خدمت صادقانه و بی منت به مردم است.

آیت الله سید محمد سعیدی افزود: مسئولان باید بدانند این مسئولیت ها به برکت خون شهدا است و باید از این فرصت برای خدمت رسانی به مردم استفاده کنند.

وی خانواده شهدا را مفتخر به نشان با عزت «شهید» دانست و گفت: خانواده شهدا باید ادامه دهنده راه شهدا و پیام آوران آرمان های آن بزرگواران برای نسل های آینده باشند، چراکه به عنوان میراث داران شهدا، الگوی حرکتی جامعه هستند.

امام جمعه موقت قم گفت: ادامه راه شهدا و تبیین پیام آنها وظیفه ای بسیار مهم و سنگین است و در این مسیر خانواده شهدا با اقتدا به حضرت زینب(س) باید راه، آرمان ها و پیام شهدا را برای نسل های فعلی و آینده به درستی تبیین کنند.

سعیدی، یکی از ماموریت های نظام اسلامی را تفحص پیکر شهدای مفقودالاثر دفاع قدس دانست و گفت: تفحص پیکر شهدا به تنهایی کافی نیست بلکه باید علاوه بر این کار، آرمان ها، پیام و راه شهدا را جست و جو و در قالب های مختلف برای نسل های بعد تبیین کرد.

وی با اشاره به استقبال گسترده قشرهای مختلف مردم از تشییع شهدای گمنام دفاع مقدس گفت: این استقبال، نشان از دلدادگی جوانان کشور به شهدا است.

وی با بیان این که اسلام با عاشورا زنده مانده و ادامه یافته است، تاکید کرد: نام شهید باید در تمام مجالس به ویژه مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله(ع) یاد شود و برای آنها نذر و صلوات هدیه کرد.

هیات فرزندان شهدای اسلام با عضویت ۱۰ هزار خانواده شهید از سراسر کشور در سال ۱۳۹۳ در امامزاده صالح(ع) تهران تاسیس شد و در چهار سال فعالیت خود ۲ هزار و ۱۰۰ یادواره شهدا برگزار کرده است.

این هیات ماهانه با برگزاری اجتماعی، سالگرد شهدای آن ماه را با حضور خانواده آنها گرامی می دارد که این اقدام با استقبال مردم و خانواده ها مواجه شده است.

در این دیدار تعدادی از جانبازان و فرزندان شهدا به نمایندگی از سایرین حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *