عضویت سه نفر در شورای روستایی ورامین سلب شد | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

عضویت سه نفر در شورای روستایی ورامین سلب شد

انتشار: چهارشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۱:۳۸ |
کد خبر: 43678 |
بازدید: 20 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهرستان ورامین با تأکید بر لزوم سکونت اعضای شورای اسلامی در محل روستا از عزل سه عضو شورا به دلیل نداشتن سکونت در این مناطق خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علی خانی روز چهارشنبه درجمع خبرنگاران گفت: موضوع سکونت اعضای شوراهایی روستایی در محل خدمت خود ، جز قانون و لازم الاجراست.

وی اظهار داشت: با توجه به عدم سکونت سه عضو از شوراهای اسلامی روستایی در محل خدمت خود ، موضوع در شورای حل اختلاف شهرستان مطرح و سلب عضویت این افراد به تصویب رسید.

وی گفت: شکایات متعددی در خصوص عدم سکونت اعضای شورای اسلامی در روستا به شورای اسلامی شهرستان ارسال می شود که البته از مرجع ذی صلاح که نیروی انتظامی و پاسگاه محل است در این خصوص استعلام می شود.

خانی با اشاره به مشکل تعیین حریم روستایی و موانع در توسعه این مناطق گفت: یکی از مشکلات روستاهای ورامین، قرار گرفتن در حریم شهرهای ورامین و جواد آباد است که این امر باعث می شود که نتوان در این مناطق سرمایه گذاری مناسبی را صورت داد.

وی تصریح کرد: مشکل رفع حریم روستاها باید با همراهی و تعامل مسئولان برطرف شود تا بتوان شاهد توسعه همه جانبه و متوازن شهرستان بود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ورامین اظهار داشت: روستاهای شهرستان ورامین از ظرفیت های مهمی به ویژه در حوزه گردشگری برخوردارند که با سرمایه گذاری در این بخش می توان به توسعه اقتصاد روستا کمک شایانی کرد.

وی تأکید کرد: با توجه ویژه ای که دولت به مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته صورت داده شاهدیم که چهره این مناطق دگرگون شده و بسیاری از خدمات به روستائیان ارائه شود، بودجه اختصاص یافته به برخی از روستاها حتی از بودجه شهرداری جوادآباد نیز بیشتر است.

خانی گفت : این که امروز شاهدیم که در مناطق روستایی سالن های ورزشی چند منظوره، زمین چمن مصنوعی و سایر امکانات ایجاد می شود نشان از این مهم دارد که دولت عزم جدی برای توسعه روستاها به منظور جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها دارد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

۵۰ روستای بخش مرکزی و جوادآباد ورامین شورای اسلامی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *