چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

تکمیل کمربندی غربی دماوند نیازمند تخصیص ۲۲ میلیارد تومان اعتبار است

انتشار: چهارشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۰:۵۶ |
کد خبر: 43675 |
بازدید: 11 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه تکمیل کمربندی غربی دماوند نیازمند تخصیص ۲۲ میلیارد تومان اعتبار است، گفت: مطالعه طرح کمربندی محور دماوند-فیروزکوه با طول ۹ کیلومتر در حال انجام می‌باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – شهداد کاوه درباره پروژه کمربندی غربی دماوند اظهار کرد: طول این پروژه ۶ هزار و ۴۰۰ متر است که این مسیر از گردنه سرهار آغاز و تا میدان پیام نور دماوند ادامه پیدا می‌کند.

 

وی با بیان اینکه مبلغ قرارداد پروژه کمربندی دماوند ۳۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: تاکنون تنها هشت میلیارد تومان از میزان قرارداد را تخصیص داده‌اند که تکمیل پروژه نیازمند ۲۲ میلیارد تومان اعتبار است.

 

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران درباره تأثیر این پروژه بر ترافیک شهرستان دماوند بیان کرد: کمربندی غربی دماوند یکی از پروژه‌های زیرساختی بخش حمل و نقل شهرستان دماوند است که ترافیک وارد شده از بلوار آیت‌الله منطقه گیلاوند به شهر دماوند را به طور محسوسی کاهش می‌دهد.

 

وی افزود: پروژه کمربندی غربی دماوند از دو سال گذشته آغاز شده و تاکنون ۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که با تخصیص اعتبار مورد نیاز کمربندی غربی دماوند تا دهه فجر به اتمام می‌رسد.

 

کاوه مهمترین مشکلات این پروژه را رفع معارضین ملکی و تیرهای برق دانست و گفت: پیگیری‌های لازم جهت ارزیابی املاک و جانمایی تیرها در حال انجام است.

 

وی تأکید کرد: اهمیت پروژه کمربندی غربی دماوند در اتصال محور رودهن- گیلاوند به شهر دماوند است و هم‌اکنون در حال مطالعه بر روی ادامه مسیر به طول ۹ کیلومتر برای اتصال محور دماوند به فیروزکوه هستیم که عملیات اجرایی آن امسال آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *