سالمندان شهرستان تحت پوش نهادهای حمایتی قرار می گیرند | ابتکار آنلاین
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

سالمندان شهرستان تحت پوش نهادهای حمایتی قرار می گیرند

انتشار: چهارشنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۲:۰۳ |
کد خبر: 43673 |
بازدید: 21 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: مرتضی حیدری فرماندار شهرستان پردیس از قرار گرفتن سالمندان شهرستان تحت پوشش نهادهای حمایتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فرماندار پردیس که در حاشیه جلسه شورای سالمندی و کمیته طلاق شهرستان سخن می گفت، هدف از برگزاری این جلسات را تکریم و  برنامه ریزی برای سلامت و نشاط سالمندان دانست و افزود: برگزاری ۳ ماه یکبار جلسات شورای سالمندی فرصتی است که ضمن بررسی وضعیت سالمندان در شهرستان، مشکلات عمده این قشر را مشخص و با استفاده از ظرفیتهای موجود در راه رفع این مشکلات قدم برداریم.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه ریزی های انجام گرفته برای تحت پوشش قرار دادن افراد بالای ۶۰ سال توسط نهادهای حمایتی گفت: میان ادارات بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) تعاملاتی به وجود آمده و برنامه هایی برای خدمت رسانی بهتر به این قشر وجود دارد که در جلسه شورای سالمندی تشریح شد اما برای به وجود آمدن پوشش کامل و مناسب مقرر شد برنامه های موجود با توجه به شرایط و ظرفیت های شهرستان بازنگری شده و کاستی ها برطرف شود.

حیدری اضافه کرد: نهادهای خدمات رسان موظف به ارائه خدمات مناسب و ویژه به سالمندان هستند و اداراتی نظیر شهرداری ها، راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و شبکه بهداشت و درمان باید در حوزه کاری خود خدمات مشخصی را بر ای سالمندان درنظر بگیرند و اگر محدودیت ها و یا مشکلاتی نیز در این زمینه وجود دارد باید پس از جمع بندی و انجام کارکارشناسی توسط ادارت متولی، برای طرح در جلسات شورای سالمندی در دستور کار قرار گیرد.

حیدری در پایان مشکلات درمانی و دارویی را یکی از مشکلات عمده سالمندان پردیس دانست و افزود: این افراد باید تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار بگیرند و یا علت عدم حمایت این بخش به طور واضح مشخص شود تا بتوان تدبیری برای آن اندیشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *