امورات استان کرمان معطل نمانده است | ابتکار آنلاین
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

امورات استان کرمان معطل نمانده است

انتشار: سه شنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۹:۲۵ |
کد خبر: 43668 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: سخنگوی وزارت کشور گفت: امورات استان کرمان به هیچ وجه معطل نمانده است، استاندار جدید این استان پس از ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان به دولت معرفی می شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سید سلمان سامانی در گفت و گویی درباره معرفی استاندار جدید کرمان اظهارداشت: پس از استعفای استاندار کرمان در همان روز با ابلاغ وزیر کشور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری با حفظ سمت به عنوان سرپرست استانداری کرمان معرفی شد و تمامی مسئولیت های قانونی استاندار را وی انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: وظایفی که برعهده استاندار است به هیچ وجه معطل نمانده و تمام امورات استان و تصمیم گیری هایی که باید در سطح استاندار اتخاذ شود در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی استاندار پیشین کرمان در خرداد ۹۷ از سمت خود استعفا کرد؛ وی علت استعفای خود را مشکلات خانوادگی عنوان کرد.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: این در شرایطی است که در قانون برای تصدی سرپرستی سمت‌ها دوره زمانی مشخص شده که در این خصوص در مهلت مقرر قانونی هستیم و کاملا منطبق با قانون رفتار شده است.

سامانی همچنین گفت: باید توجه داشته باشیم که استعفای استاندار قبلی با اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس همزمان شد، لذا با توجه به این که با ابلاغ این مصوبه جدید، تعدادی از استانداران مشمولان خواهند بود، در شرایط جدید و قانون جدید ما صرفا برای یک استان دست به انتخاب نمی زنیم، بلکه دامنه انتخاب افراد و به تبع آن بررسی گزینه‌های مختلف برای تصدی تعداد بیشتری از استانداری ها در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: منتظر هستیم با اعلام نظر شورای نگهبان و ابلاغ قانون بتوانیم گزینه‌های پیشنهادی وزارت کشور را با اولویت استان کرمان به هیات دولت معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *