محور جنگ روانی دشمن بر بزرگ نمایی مشکلات است | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

محور جنگ روانی دشمن بر بزرگ نمایی مشکلات است

انتشار: سه شنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۸:۳۵ |
کد خبر: 43667 |
بازدید: 28 views |
بدون دیدگاه


اراک – ابتکارآنلاین: قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: محوریت جنگ روانی دشمنان علیه نظام اسلامی بر بزرگ نمایی مشکلات است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – نصرت الله لطفی روز سه شنبه در نشست شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان مرکزی در استانداری این استان، افزود: دشمنان نظام اسلامی با استفاده از ابزارهای مختلف می کوشند تا با برجسته سازی معضلات اقشار جامعه را ناراضی و ناامید کنند و از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند.

وی ادامه داد: نظام اسلامی ایران از پشتوانه مردمی برخوردار است و به همین دلیل تمامی توطئه های دشمنان علیه ایران اسلامی تاکنون خنثی شده است.

دبیر شورای راهبری و سیاستگذاری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی از تورم و بیکاری جوانان در توطئه های شوم خود سوء استفاده می کنند و تفرقه افکنی و ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان را دنبال می کنند.

وی بیان کرد: تسلط بر ذخایر زیرزمینی غرب آسیا ملاک قدرت و اقتدار هر کشوری است و به همین دلیل استکبار جهانی می کوشد تحت هر شرایطی بر این منطقه مسلط شود.

لطفی اظهار داشت: ایالات متحده در چند سال گذشته برای تسلط به ذخایر غرب آسیا در کشورهای این منطقه هزینه کرده اما، به دلیل اقتدار نظام جمهوری اسلامی هیچ منفعتی به دنبال نداشته و به همین دلیل از هر ابزاری برای ضربه زدن و تضعیف نظام اسلامی استفاده می کند.

وی اضافه کرد: نظام اسلامی در مقطع حساسی قرار دارد و عبور از این شرایط در گرو تقویت وحدت، همدلی و یکپارچگی مردم و مسئولان است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دبیر شورای راهبری و سیاستگذاری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تنها یک دستگاه خاص نیست و تمامی دستگاه های اجرایی باید خود را در پیوند با این مجموعه بدانند و در مسیر معرفی دستاوردهای نظام اسلامی حرکت کنند.

لطفی ادامه داد: بر اساس قانون، ۲۴ دستگاه اجرایی عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هستند و نهادهای دیگر نیز باید این نهاد انقلابی را در راستای دستیابی به اهداف عالیه نظام اسلامی حمایت کنند.

وی بیان کرد: جنگ آمریکا با جریان فکری و یا گرایش سیاسی خاصی در ایران نیست و امروز شیطان بزرگ اساس نظام اسلامی را نشانه گرفته و تمامی اقشار از هر حزب و جناح سیاسی باید در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان حرکت کنند.

دبیر شورای راهبری و سیاستگذاری چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مسئولان وظیفه دارند دستاوردهای نظام اسلامی و توطئه های دشمنان را با استفاده از روش های مختلف برای مردم تشریح کنند چرا که در هر مقطعی که مسئولان اطلاع رسانی کرده اند مردم نیز حامی و همراهشان بوده از عملکرد نظام اسلامی حمایت کرده اند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: دشمن شناسی، پیش آمادگی در قبال توطئه ها و همچنین مقابله قدرتمند با دسیسه بدخواهان نظام وظیفه اصلی آحاد مسئولان و ملت غیور ایران اسلامی در شرایط کنونی است.

وی تاکید کرد: تبیین دستاوردهای نظام اسلامی، ارائه کارنامه و دستاوردهای ۴۰ ساله نظام و همچنین پاسخ به شبهات جوانان و نوجوانان از دیگر وظایف مسئولان و پیشکسوتان انقلاب اسلامی است.

لطفی افزود: مسئولان باید نسبت به کارآمدی نظام اسلامی و کارنامه درخشان انقلاب باور داشته باشند و این باور را به لایه های مختلف جامعه بسط دهند.

وی افزود: برنامه های این شورا برای دهه مبارک فجر نیست و اهداف مهمی در این شورا ترسیم شده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مسئولان و روحانیان باید در همه عرصه ها حضور پر رنگ داشته باشند و اجازه فرصت طلبی به دشمن ندهند.

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» افزود: دشمن برای ماه های محرم و صفر برنامه ریزی کرده و قصد دارد از اجتماعات مردم در راستای اهداف شوم خود استفاده کنند بنابراین مسئولان و مردم باید نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشند و راه نفوذ دشمنان را سد کنند.

وی بیان کرد: همانطور که پایه های انقلاب اسلامی در محرم و صفر سال ۱۳۵۷ تقویت شد در ایام عاشورایی امسال نیز مردم توطئه های دشمنان را خنثی کرده و دشمن را نا امید می کنند.

امام جمعه اراک بیان کرد: حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه های دموکرات کوموله عراق گوشه ای از توانمندی های نیروهای مسلح ایران اسلامی است و استکبار جهانی باید بداند که ملت ایران بر سر مواضع خود با هیچ قدرتی شوخی ندارد.

وی اظهار داشت: ایجاد نشاط و انگیزه در لایه های مختلف جامعه از مهمترین وظایف مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی است که باید با معرفی دستاوردهای نظام اسلامی این مهم در جامعه فراگیر شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: قطع وابستگی و تکیه بر تولید داخلی تنها راه حل مشکلات اقتصادی است که باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد و فرهنگ نقش آفرینی در تولید داخلی برای هر فرد ایرانی نهادینه شود.

وی ادامه داد: کارنامه نظام اسلامی در همه بخش ها درخشان است و اگر یک مدیر فرصت طلبی نسبت به اموال مسلمین چشم داشته باشد نباید عملکرد ناشایست وی به نام نظام نوشت.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: پیش از انقلاب اسلامی تنها یک دانشگاه با یکهزار و ۵۰۰ دانشجو در استان مرکزی وجود داشت اما امروز بیش از ۸۰ هزار دانشجو در ۸۳ دانشگاه تحصیل می کنند.

وی بیان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ۴۷ درصد از مردم باسواد بودند اما، اکنون بیش از ۹۰ درصد مردم ایران اسلامی با سواد هستند و این دستاوردی مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هشت هزار پزشک خارجی در کشور وجود داشت اما، امروز بیش از ۱۰۰ هزار پزشک عمومی، متخصص و فوق متخصص در نقاط مختلف ایران اسلامی فعالیت می کنند.

وی گفت: مردم و مسئولان باید قدر انقلاب اسلامی را بدانند و در راستای اعتلای این نظام اسلامی با تمام توان تلاش کنند.

استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: اجرای برنامه های چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باید همه روزه در نقاط مختلف استان پیگیری شود.

سید«علی آقازاده» افزود: مقامات اتحادیه اروپا با زبان دیپلماسی اعلام می کنند که تحریم های آمریکا ظلم آشکار به ملت ایران است چرا که ایران معاهده ای را امضا کرد که مورد تایید همه کشورهای دنیا و به خصوص شورای امنیت است و این مهم حقانیت نظام اسلامی را در دنیا به اثبات رساند.

وی بیان کرد: هفت سال پیش ایران وارد موج جدیدی از تحریم های شورای امنیت شد و همه قدرت های دنیا نیز از این تحریم ها حمایت کردند اما امروز جمهوری اسلامی ایران معاهده ای را با قدرت های دنیا بسته است که همه دنیا به آن پایبند هستند.

آقازاده گفت: استان مرکزی در ۶ ماه گذشته در بخش های مختلف اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و صادراتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته که این مهم نشان از امنیت کافی و سرمایه گذاری بالقوه در این استان دارد.

وی تاکید کرد: امنیت مهمترین دستاورد نظام اسلامی در سراسر کشور و به خصوص استان مرکزی است و سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی با آرامش خاطر به تولید اشتغال دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: ستاد راهبری و سیاستگذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این استان تشکیل شده و چهار نشست تخصصی نیز با اقشار مختلف این استان برگزار شده است.

«فتح الله حقیقی» افزود: ستادهای فرعی شهرستانی نیز با حضور ائمه جمعه و فرمانداران تشکیل و نشست های زمان بندی شده نیز برگزار و مصوبات نیز به دستگاه های مختلف ارائه می شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای نظام اسلامی در استان مرکزی همزمان با دهه مبارک فجر در این استان گشایش می باید و در این نمایشگاه نیز از کتاب دستاوردهای نظام اسلامی در استان مرکزی رونمایی می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: هفته دولت این استان با معرفی دستاوردهای نظام اسلامی برگزار شد و با استفاده از ظرفیت رسانه ها گام مهمی در این خصوص برداشته شد.

وی گفت: کمیته رصد نارضایتی های اجتماعی با عضویت اعضای شورای تامین در مرکز استان و شهرستان های ۱۲ گانه استان تشکیل شده که نقش مهمی در شناسایی و راهکار حل مشکلات اجتماعی داشته است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ستاد چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی استان مرکزی تشکیل شده و نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر حوزه های علمیه، مدیرکل آموزش و پرورش و رئیس سازمان جهاد کشاورزی از اعضای اصلی این ستاد هستند.

حجت الاسلام «عباس هاشمی» افزود: مدیرکل صدا و سیما، فرمانده سپاه روح الله، مدیرکل تبلیغات اسلامی، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اعضای حقیقی، صاحب نظر و مدیران دیگر نهادها و تشکل های مردمی از دیگر اعضای این ستاد در استان مرکزی هستند.

وی گفت: ۱۳ کارگروه تخصصی برای برگزاری آیین چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تشکیل شده که مسئولیت هر یک از این کارگروه ها به یکی از دستگاه های اجرایی واگذار شده است.

حجت الاسلام هاشمی ادامه داد: کارگروه فرهنگی و هنری با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگروه اقتصادی با مسئولیت معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، کارگروه علم و فناوری با مسئولیت رئیس بنیاد نخبگان، کارگروه رسانه و فضای مجازی با مسئولیت مدیرکل صدا و سیما، کارگروه روستا و محرومیت زدایی با مسئولیت کمیته امداد امام خمینی(ره) در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب استان مرکزی سازماندهی شده است.

وی بیان کرد: در این ستاد مسئولیت کارگروه ورزش و جوانان به اداره کل ورزش و جوانان، کارگروه زنان به مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، کارگروه تشکل های مردم نهاد به اداره کل تبلیغات اسلامی، کارگروه حوزه و روحانیت به حوزه های علمیه، کارگروه ایثار و شهادت به ادراه کل بنیاد شهید و امور ایثار گران، کارگروه بهداشت، درمان و سلامت به دانشگاه علوم پزشکی و کارگروه دفاعی و بسیج مردمی به سپاه روح الله استان مرکزی واگذار شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی یادآوری کرد: ترسیم و تدوین اهداف انقلاب اسلامی، تشریح کارنامه درخشان انقلاب اسلامی، تولید و محتوای مورد نیاز برای رسانه ها و مبلغان دینی، برگزاری نشست های تخصصی با نخبگان، تعیین محور و شاخص های تولید محصولات هنری و ترسیم افق امید بخش با نگاه به آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی از مهمترین وظایف کارگروه ها است.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *