اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار از ارزش افزوده برای روستاهای حوزه دلیچایی | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار از ارزش افزوده برای روستاهای حوزه دلیچایی

انتشار: سه شنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۳:۳۲ |
کد خبر: 43645 |
بازدید: 58 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: بخشدار مرکزی دماوند از آغاز عملیات گازرسانی به روستاهای هویر، دهنار، مومج، یهر و کهنک تا دو ماه آینده و اختصاص سه میلیارد تومان اعتبار از ارزش افزوده برای روستاهای حوزه دلیچایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مهدی حیدری در بازدید از روستاهای هویر، دهنار، مومج، یهر و کهنک با حضور جمعی از مسئولان شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: امروز براساس آمار سال‌های گذشته نسبت به امسال، شاهد کمتر شدن مشکلات روستاها هستیم که تقریباً ۸۰ درصد از مشکلات اساسی این روستاها را نداشتیم.

 

وی افزود: دو موضوعی که برای اهالی روستا مهم بود، شامل گازرسانی به این مناطق بود و دیگری راه و مسیر عبوری از جاده دلیچایی به سمت روستای هویر بود.

 

بخشدار مرکزی دماوند ادامه داد: با پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه با دستور ویژه وزیر نفت برای گازرسانی این منطقه به پیمانکار واگذار شده و تا دو ماه آینده آغاز به کار خواهد کرد.

 

* پیش‌بینی ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای بهسازی راه‌های روستایی بخش مرکزی دماوند

 

حیدری گفت: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای بهسازی راه‌های روستایی بخش مرکزی دماوند پیش‌بینی شده است و پیگیری‌های لازم از طریق سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: بخشی از مبلغ مذکور، به روستاهای منطقه جاده دلیچایی اختصاص دارد که در صورت رسیدن به موقع آن، در این مسیر هزینه خواهد شد.

 

بخشدار مرکزی دماوند عنوان کرد: نزدیک به سه میلیارد تومان ارزش افزوده به این پنج روستا پرداخت شده و بخشی نیز مستقیم به خود دهیاری‌ها واریز شده است.

 

حیدری اضافه کرد: دهیاری‌های تازه تأسیس همچون روستای کهنک از طریق فرمانداری و بخشداری و مستقیماً از طریق این دو ارگان به پیمانکار واگذار شده و پروژه‌های عمرانی انجام شده است که هزینه‌ها بیشتر برای پروژه‌های آسفالت، زیرسازی، جدول‌بندی و آب شرب هزینه می‌شود.

 

وی تاکید کرد: با تزریق بودجه‌های بیشتر در این حوزه‌ها در زمینه ساختمان‌های دهیاری و شوراها و تعویض لوله‌های فرسوده امید است، اتفاقات مثبتی را رقم بزنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *