آمریکا جایگاهی در معادلات منطقه‌ای ندارد | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

آمریکا جایگاهی در معادلات منطقه‌ای ندارد

انتشار: دوشنبه, ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۳۸:۵۹ |
کد خبر: 43635 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


اهواز- ابتکارآنلاین: فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: آمریکا امروزه در معادلات منطقه‌ای دیگر جایگاهی ندارد چرا که ایران با تشکیل اتحاد منطقه ای و مهار تروریست های تکفیری تیر خلاصی بر پیکره استکبار وارد کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سردار حسن شاهوارپور روز دوشنبه در آیین نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دوران دفاع مقدس در اهواز اظهار داشت: دلیرمردان انقلابی کشورمان در دوران دفاع مقدس با نثار جان خود در یک جبهه واحد پوزه دشمنان این مرز و بوم را به خاک مالیدند.

وی ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت را یکی از وظایف اصلی نیروهای مسلح و سپاه برشمرد و افزود: اکنون این افتخار را داریم که به برکت جانفشانی های شهدای والامقام و ایثار و فداکاری جانبازان و پیشکسوتان این عرصه ، ایران اسلامی با وجود تمامی فشارهای غرب همچنان سربلند و استوار است.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان ادامه داد: ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در کنار ملت ایران در دهه اول انقلاب که دشمن برای سقوط نظام در تلاش بود نقش برجسته ای در مبارزه با دشمنان قسم خورده نظام داشتند و اهداف شوم دشمن را خنثی کردند.

وی بیان کرد: درحال حاضر نیروهای مسلح ایران اسلامی در منطقه و سطح جهان مقتدرتر از گذشته بوده و با دسترسی به سلاح های مدرن و پیشرفته تولید داخل بر افتخارات خود افزوده است.

سردار شاهوارپور تصریح کرد: انقلاب اسلامی در بدو تولد با رویکرد تغییر در تمامی حوزه ها شکل گرفت؛ انقلاب ها بعضاً رویکردهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارند اما انقلاب اسلامی در تمامی حوزه ها تغییر ایجاد کرد.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان گفت: با وجود این رویکرد، جبهه ای که در مقابل داشتیم، جبهه سخت و سنگینی بود.

وی تصریح کرد: در دوره صفویه انسجام خوبی در ایران با پشتوانه علمای شیعه ایجاد شد اما بعد از سقوط سلسله صفویه جریان های روی کار در افشاریه، زندیه ، قاجاریه و پهلوی باعث شد بخش های زیادی از کشور توسط استعمارگران جدا شده و امتیازات گسترده اقتصادی داده شد.

سردار شاهوارپور گفت: پس از آن دوران که استعمارگران با مبارزات علمای بزرگ شیعه مواجه شدند و شکست خوردند از راه دیگری وارد شدند که آن ایجاد جنگ تحمیلی علیه ایران بود.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان افزود: در آن دوران کشور ما در حوزه داخلی و خارجی می جنگید؛ در داخل منافقان به عنوان سهم خواه انقلاب یک دست شده بودند و حذف فیزیکی نخبگان را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: مرحله بعدی توطئه دشمنان مهار ایران بود اما باز هم در این امر نیز موفق نشدند چرا که دیدند فرهنگ انقلاب اسلامی در جهان منتشر شده است.

آیین نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت در دوران دفاع مقدس روز دوشنبه با حضور استاندار خوزستان، آیت الله حیدری عضو مجلس خبرگان رهبری، فرماندهان ارتش و سپاه استان و جمعی از جانبازان و خانواده های شهدا در سرسرای امام خامنه ای مجتمع فجر سپاه در اهواز برگزار شد و در حاشیه این آیین از ۳۰ کتاب دوران دفاع مقدس رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *