سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

جنگ اقتصادی آخرین حربه آمریکا برای مقابله با ایران نیست

انتشار: یکشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۱۵:۵۲:۵۵ |
کد خبر: 43602 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


یاسوج- ابتکارآنلاین: استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی گفت: جنگ اقتصادی آخرین حربه آمریکا برای مقابله با کشور و ملت ایران نیست و از روش ها، ابزارها و نبردهای دیگر نیز استفاده می کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- منوچهر محمدی روز یکشنبه در همایش بررسی و تحلیل دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان و به ویژه آمریکا در چهار دهه اخیر در تمامی جنگ ها اعم از نظامی، سیاسی و فرهنگی علیه ایران شکست خورده اند و در جنگ اقتصادی که به تازگی آغاز شده نیز ناکام خواهند ماند.

وی افزود: ایران در چهل سال گذشته با وجود انواع جنگ های تمام عیار که از سوی دشمنان به ویژه آمریکا علیه آن آغاز شده پیشرفت های چشمگیری داشته است.

استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی بیان کرد: دستاوردهای کلان انقلاب در سه سطح ملی، منطقه ای و بین المللی است.

محمدی عنوان کرد: عمده ترین دستاوردهای ملی انقلاب اسلامی ایران شامل تشکیل نظام دینی کارآمد و بر پایه مردم سالاری به نام جمهوری اسلامی و شکل گیری جامعه ولایی است.

وی ابراز داشت: جامعه ولایی آثار و نقش های متعددی دارد که از مهمترین آنها می توان به حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، استمرار انقلاب و انتقال آن به نسل های آینده و خنثی کردن توطئه های دشمنان برای براندازی نظام اشاره کرد.

استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی احیای مکتب تشیع در دنیای اسلام، جهانی شدن گفتمان شیعه، تقویت نهضت های آزادی بخش، آغاز حرکت های بیداری اسلامی، کاهش سیطره آمریکا در کشورهای مسلمان و شکست های مفتضحانه رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه را از مهمترین دستاوردهای منطقه ای انقلاب اسلامی ایران برشمرد.

محمدی گفت: مهمترین دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی ایران نیز شامل خروج سرنوشت کشورهای دنیا از دست آمریکا و غربی ها (نظام سلطه) و برافراشته شدن پرچم مبارزه با استکبار جهانی در دنیاست.

وی اظهار داشت: اهداف و ارکان انقلاب اسلامی ایران با تمامی انقلاب های دنیا تفاوت دارد و سه رکن مهم آن نیز شامل رهبری، مردم و مکتب است.

محمدی انقلاب اسلامی ایران را یک حرکت و جنبش دانست و افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز مولود آن است.

استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی بیان کرد: سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اوایل پیروزی انقلاب با ۲ شعار محوری شامل «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» مشخص و به دنیا اعلام شد.

محمدی عنوان کرد: آزادی در ایران به معنای نقش آفرینی همه جانبه مردم در تصمیم گیری های ملی است و با آزادی رایج در غرب تفاوت دارد.

وی ابراز داشت: انقلاب اسلامی ایران به مردم دنیا ثابت کرد که در کنار هم بودن آزادی و مردم سالاری دینی امکان پذیر بوده و هیچ خللی در آنها ایجاد نمی شود.

استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی گفت: هم اینک هیچ نظام سیاسی در دنیا مستقل تر از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد زیرا علاوه بر تحقیر آمریکا مقابل آن نیز ایستاده است.

محمدی اظهار داشت: امروزه آمریکا هیچ نقش یا تأثیری همچون دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ندارد و ایران نیز خار چشم این کشور جنایتکار در منطقه است.

وی افزود: آمریکا و شوروی ۲ ابرقدرت جهان در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بودند که بر تمامی کشورهای دنیا سلطه داشتند.

استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر حوزه انقلاب اسلامی بیان کرد: هم اینک نیز ۲ اردوگاه شامل سلطه گران و سلطه ستیزان در دنیا وجود دارد که به طور مداوم در حال جنگ با یکدیگر هستند.

محمدی عنوان کرد: آمریکا و ایران به ترتیب در رأس اردوگاه سلطه گران و سلطه ستیزان قرار دارند و جنگ های نظامی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین آنها نیز از زمان پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده و هرگز با یکدیگر آشتی نمی کنند.

وی ابراز داشت: هدف اصلی سلطه گران چپاول کشورهای دنیاست در حالی که سلطه ستیزان درصدد جلوگیری از تحقق این امر هستند.

محمدی گفت: پیروزی نهایی در جنگ بین سلطه گران و سلطه ستیزان با مستضعفان جهان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *