سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

مسائل فرهنگی در جامعه نیازمند توجه بیشتر است

انتشار: شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۹:۱۷ |
کد خبر: 43547 |
بازدید: 12 views |
بدون دیدگاه


گرگان – ابتکارآنلاین: دادستان انتظامی قضات با انتقاد از آنچه عملکرد ضعیف متولیان امور فرهنگی بیان کرد، گفت: متاسفانه شرایط جامعه نشان دهنده کم کاری در حوزه فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد عصر شنبه در آئین تجلیل از ۲۰ قاضی برتر استان گلستان در گرگان اظهار داشت: مسائل فرهنگی جامعه باید آمیخته با فرهنگ حسینی باشد.

وی اضافه کرد: همچنین باید برنامه ها و امور کشور به سمتی توسعه یابد که از تکیه بر بیگانگان بی نیاز باشیم و در این مسیر جوانان و علاقمندان تحصیل کرده و متدین و مجرب وارد عرصه خدمت شوند.

دادستان انتظامی قضات با بیان این که هر گاه به جوانان اعتماد کرده ایم، پیروز شده ایم، افزود: جایگاه کنونی نظام جمهوری اسلامی در جهان با اعتماد به جوانان کسب شده است.

وی از مسوولان خواست که قدردان تلاش جوانان و مردم باشند و اضافه کرد: باید مراقب باشیم تا جامعه در تشخیص حق اشتباه نکند، زیرا این همان خطر فرهنگی دشمن است.

به گفته وی، باید در تمام عرصه ها گرایش و قضاوت ما بر مبنای فرهنگ حسینی جامعه باشد و هرجا از این مساله عقب نشینی کرده ایم ، آسیب دیده ایم.

وی ادامه داد: هر جا قانون را اجرایی نکردیم آسیب دیدیم از جمله قانون ماهواره و به تازگی تلگرام که بسته شد و اگر از قبل انجام می شد، خطرات کمتری مردم را تهدید می کرد.

دادستان انتظامی قضات در ادامه از اجرای طرح شناسایی و ارتقاء قضات توانمند خبر داد و افزود: در قالب این طرح، بازرسانی از دادستانی انتظامی قضات، محسوس و نامحسوس به همه حوزه های قضایی کشور سرکشی کرده و با بررسی پرونده ها و آرای صادر شده، قضات توانمند و برجسته را شناسایی و برای ارتقاء و تقدیر به رییس قوه قضاییه معرفی می کنند.

به گفته وی، سال ۹۵ بیش از سه هزار قاضی در کشور شناسایی و تقدیر شدند و بانک اطلاعاتی سال ۹۶ نیز درحال تکمیل است.

موحدی آزاد در ادامه با برشمردن مصادیق تخلف قضایی در پرونده ها گفت: مهمترین تکلیف شرعی قضات، رسیدگی عادلانه و صدور حکم بحق است و باید همکاران قضایی ما مراقب باشند در عین تلاش برای کاهش مدت زمان رسیدگی به پرونده ها، کیفیت را فدای سرعت نکنند.

دادستان انتظامی قضات کشور همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه محرم گفت: عاشورا دانشگاه پرورش انسانهای عدالت طلب است و این ماه فرصت مناسبی بوده تا بار دیگر فرهنگ عاشورا را مرور کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *