سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

۹۲ هزار هیأت مذهبی در استان تهران فعالیت می کند

انتشار: جمعه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۲:۳۱ |
کد خبر: 43516 |
بازدید: 23 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران با تأکید بر این که هیأت های مذهبی باید برابر آسیب های اجتماعی مقابله کنند از فعالیت ۹۲ هزار هیأت مذهبی مرتبط با سازمان تبلیغات در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین گفت: تقابل کفر و اسلام همواره در طول تاریخ وجود داشته و امروز نیز دشمن اسلام، انقلاب اسلامی را هدف آماج تهاجم خود قرار داده است و اگر لحظه ای غفلت کنیم ، آسیب خواهیم دید.

وی افزود: دشمن همواره تلاش دارد تا در تبلیغات سوء خود ، اسلام را دینی مرتجع و خشن معرفی کند و در این مسیر انقلاب اسلامی را به عنوان الگویی موفق در حکومت دینی هدف قرار داده اند.

وی تصریح کرد: یکی از راه هایی که دشمن در ضربه زدن به ایران اسلامی در پیش گرفته ، ایجاد فاصله بین مردم و امام امت است ، مسیری که یقینا در آن توفیقی به دست نمی آورد چرا که مردمی که امام حسین (ع) دارد و هر ساله در ایام محرم با ارزش های اسلامی و اخلاقی تجدید عهد می کند ، مسیر خود را از امام جدا نمی کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران تأکید کرد: اگر امت از امام خود تبعیت نکند، حتی اگر او ، امام حسین(ع) باشد نمی توان اتفاقی رقم زد و موفقیتی به دست آورد ، دشمن همواره در صدد ایجاد جدایی امت و امام است تا به انقلاب ضربه بزند.

وی گفت : عزاداری امام حسین(ع) بهترین فرصت برای تجدید میثاق با امام و شهدا و حرکت در خط سیر سیدالشهدا(ع) است.

نورزی زاده افزود: امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر به فرهنگ عاشورا نیاز دارد و ایام محرم و سوگواری های سید و سالار شهیدان این فرصت را در اختیار همگان قرار می دهد تا به فراخور حال خود ، نسبت به اقامه عزای حسینی اقدام کند.

وی باتأکید بر فعالیت فرهنگی هیأت های عزاداری گفت : اگر هر هیات عزاداری بتواند جلوی یک طلاق، فساد و یا فحشا را بگیرد و در زمینه اقتصادی کمک به دولت و حمایت از کالای ایرانی کند، صرفه جویی منابع آبی و دوری از اسراف و فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را رواج دهد ، قطعا دوران موفقی را در عزاداری های سید وسالار شهیدان سپری کرده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران گفت : در حال حاضر ۹۲ هزار هیأت عزاداری، ۸۰ هزار مداح و ۵۰ هزار مبلغ در سطح استان تهران فعالیت کرده و در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ، اقامه عزای حسینی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *