سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

امروز رهبری در دیدارهای مختلف توصیه های موکد دارند ولی گوش شنوایی نیست

انتشار: جمعه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۱:۵۵ |
کد خبر: 43514 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: امام جمعه موقت فیروزکوه گفت: کسانی که بعد از رحلت پیامبر (ص) در امانت او و خلافت امیرالمومنین (ع) خیانت کردند در نهایت رسوا شدند؛ ببینید پایان کار بنی صدر و منافقین چه شد؟! پایان کار کسانی که در دوره های مختلف به مردم خیانت کردند چه شد؟!

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام والمسلمین بلباسی، امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه، در خطبه اول نماز عبادی – سیاسی جمعه، گفت: امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه به مسئولین مالیات و یا مالی و ماموران و کارگزاران خود تقوای الهی را سفارش می‌کند؛ یعنی مسئولین دولتی به خصوص کسانی که اموال مردم را در دست دارند باید تقوای الهی را رعایت کنند؛ هم در اعمال پنهانی و هم در اعمالی که عیان و آشکار است باید این تقوا ظهور و بروز داشته باشد؛ علی (ع) به کارگزاران خود که از یک بعد همه ما کارگزاران حکومت مهدوی هستیم، می‌گوید مبادا ظاهر و باطن شما متفاوت باشد، یعنی در ظاهر یک گونه عمل کنید و در باطن چهره و صورت دیگری داشته باشید؛ این برای شیعه و مومن زیبنده نیست که ظاهرسازی کند؛ پیام علی (ع) این است که تقوا بدین معنی است و من به عنوان کارگزار حکومت اسلامی و حکومت علوی باید چطور رفتار کنم؛ تقوا حکم می‌کند ظاهر و باطن شما به عنوان کارگزار حکومت شیعی یکسان باشد.

 

وی در ادامه افزود: هر کسی در حکومت اسلامی مسئولیت در سطح خرد و کلان دارد؛ تقوا به معنی رعایت امانت اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره است؛ فکر و اعمال و رفتار افراد اگر تضادی با هم نداشته باشد، این افراد تقوای الهی را رعایت کردند و عبادت او خالص است؛ اگر بخواهید امانت‌دار باشید دوگانگی در رفتار و کردار نداشته باشید، این پیام علی (ع) به شیعیان است.

 

خطیب نماز جمعه فیروزکوه هم چنین تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی امانتی از علما بعد از انبیا تاکنون و هم چنین امانتی از سوی شهدا است؛ انسان بار امانت الهی را بر دوش کشید، یکی از مصادیق امانت انقلاب اسلامی است که به واسطه خون شهدا در دستان ما است؛ امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه می فرماید کسی که در امانت خیانت کند، یعنی خیانت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، خیانت به ملتی که به پای این انقلاب همه حیثیت خود را هزینه کردند، کسی که نفس و جان و روح خود را از آن خیانت پاک و منزه نکند، یعنی باید تهدیدها را شناسایی کرد، این چنین افرادی خواری و ذلت را در دنیا به خود خریدند و این در جان آنها بروز می‌کند.

 

وی تاکید کرد: کسانی که بعد از رحلت پیامبر (ص) در امانت او و خلافت امیرالمومنین (ع) خیانت کردند در نهایت رسوا شدند؛ کسانی که به اباعبدالله (ع) خیانت کردند در دنیا ذلیل و خوار شدند؛ امیرالمومنین (ع) می فرماید این ذلت و خواری تنها در دنیا نیست که در آخرت هم این ذلت را خواهند داشت؛ پایان کار بنی صدر و منافقین چه شد؟! پایان کار کسانی که در دوره های مختلف به مردم خیانت کردند چه شد؟! امیرالمومنین (ع) هشدار می‌دهند؛ طبق فرمایش رهبری دوران بزن و دررو تمام شده است، خائنین و دشمنان این ملت جواب دشمنی و خیانت خود را خواهند گرفت؛ امیرالمومنین (ع) هشدار می‌دهند که بزرگ ترین خیانت ها نماز نخواندن نیست، روزه نگرفتن نیست، بزرگ ترین خیانت، خیانت به امت و مردم است، از سوی هر کسی که در حکومت اسلامی مسئولیت دارد؛ امروز مقام معظم رهبری در دیدارهای مختلف توصیه‌های موکد دارند، اما کجا گوش شنوا است؟! بالاترین دغل کاری ها و فریبکاری با رهبری جامعه است.

 

حجت الاسلام و المسلمین بلباسی با اشاره به ماه محرم خاطر نشان کرد: بالاترین هدف قیام اباعبدالله (ع) امر به معروف و نهی از منکر است، اگر خود را اصلاح نکنیم نفوذ سخن ما در دیگران وجود نخواهد داشت، پس ابتدا خود را دریابید؛ پیام محرم و عاشورا اقامه نماز و حفظ دین است، در روز تاسوعا و عاشورا عزاداری و شور بسیار ثواب دارد ولی بالاتر از آن نماز اول وقت است؛ به بهانه سینه زنی، زنجیر زنی و عزاداری نباید نماز را رها کنید که این عزاداری ارزشی ندارد؛ امام حسین (ع) راضی نیست که تا نیمه های شب عزاداری کنید و از نماز صبح خود بازبمانید؛ در درجه اول رضایت خداوند و ائمه اطهار (ع) اولویت باشد؛ رها کردن نماز و یا به تعویق انداختن نماز مورد رضایت خدا و ائمه نیست.

 

وی با اشاره به تفکر در قیام امام حسین (ع) تاکید کرد: هیئات تنها با مداحی فایده ندارد، روحانی و سخنرانی در هیئات باید حضور داشته باشد که تفکر و شعور حسینی در کنار شور حسینی باشد؛ این برازنده هیئات مذهبی نیست که تفکر و تعقل در قیام اباعبدالله نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *