سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

ضرورت احداث شبکه‌های ارتباطی برای خروج پیشوا از بن‌بست

انتشار: پنج شنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۶:۵۵ |
کد خبر: 43479 |
بازدید: 16 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان پیشوا از تدوین سند چشم‌انداز شهرستان پیشوا طی برنامه ششم توسعه خبر
داد .

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین –  حسین عباسی در جمع تعدادی خبرنگاران به موارد طرح‌شده در جلسه کمیته تلفیق برنامه‌وبودجه شهرستان پیشوا در راستای تدوین سند توسعه طی برنامه ششم توسعه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ با حضور دستگاه‌های اجرایی استانی و ادارات متبوع شهرستانی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اشاره کرد.

 

وی افزود: در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مدیران کل، روسای ادارات و کارشناسان برگزار شد، افق چهار سال آینده شهرستان پیشوا در کلیه امور زیرساختی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و محرک‌های مؤثر در شاخص‌های بهداشتی و درمانی، عمران شهری و روستایی، منابع آب، کشاورزی، صنعت، محیط‌زیست، حمل‌ونقل و میراث فرهنگی موردبررسی قرار گرفت و پس از تبادل‌نظر، چارچوب کلی و جزئیات برنامه پنج سال آینده شهرستان تحت عنوان سند توسعه شهرستان پیشوا تنظیم شد.

 

عباسی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای توسعه شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: تأمین آب شرب و کشاورزی شهرستان به‌واسطه تمهیدات و برنامه‌های ابلاغی وزارت نیرو، رونق در بخش کشاورزی شهرستان به‌واسطه برنامه‌های ترویجی، اصلاح الگوی مصرف، اصلاح الگوی کشت، استفاده از آبیاری نوین، توسعه کشت گلخانه‌ای، اصلاح نژاد دام در شهرستان و ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در پیشوا ازجمله موارد طرح‌شده در جلسه تدوین سند توسعه شهرستان پیشوا بود.

 

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: اهتمام در راه‌اندازی و تکمیل شهرک صنعتی پیشوا با رویکرد خوشه‌بندی فعالیت‌های صنعتی در سطح استان و تعیین رسته تولید به‌تناسب ظرفیت شهرستان پیشوا که همان کشاورزی است از دیگر مسائل مدنظر در تنظیم سند چشم‌انداز شهرستان در برنامه ششم توسعه است.

 

وی افزود: تأمین برق موردنیاز شهرستان برای طرح‌های سرمایه‌گذاری اعم از صنعتی، کشاورزی و گردشگری و امکان‌سنجی احداث پست ۶۳ کیلووات و همچنین ایجاد نیروگاه خورشیدی برای تولید انرژی و بهره‌مندی واحدهای تولیدی شهرستان از منابع انرژی پاک و تجدید پذیر از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده شهرستان پیشوا طی چهار سال آینده است.

 

عباسی گفت:  احداث شبکه‌های ارتباطی و شریان‌های حمل‌ونقل در جهت خروج شهرستان از بن‌بست و پیوستن به شریان‌های اصلی حمل‌ونقل و ترانزیت کشور ازجمله نیازهای اساسی شهرستان پیشواست و آن را در سند ششم توسعه شهرستان پیش‌بینی و به جد پیگیری خواهیم کرد.

 

وی اظهار کرد: تدوین برنامه‌های آموزشی در راستای بهبود کیفیت و کمیت فضاهای آموزشی، ملاحظات بهداشتی و درمانی شهرستان در خصوص ایجاد فضاهای بهداشتی و درمانی مانند بیمارستان، خانه‌های بهداشت و تجهیزات پزشکی موردنیاز و نیل به سرانه‌های استاندارد کشوری در حوزه سلامت از دیگر الزامات منطقه است.

 

فرماندار شهرستان پیشوا تدوین برنامه‌های فرهنگی شهرستان با محوریت جوانان و هم‌افزایی این برنامه‌ها با اقدامات و ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و همچنین تدوین برنامه‌های عمران شهری و روستای در جهت توانمندی و بازآفرینی کالبدی و فعالیت شهر و روستاهای شهرستان و بررسی اقدامات و ملاحظات دولت در طرح بافت‌های فرسوده شهری و روستایی را از دیگر برنامه‌های عنوان‌شده در سند توسعه شهرستان پیشوا عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *