سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

غلامحسین کرباسچی به حبس تعزیری محکوم شد

انتشار: چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۰:۰۰ |
کد خبر: 42845 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


اصفهان – ابتکارآنلاین: رئیس کل دادگستری استان اصفهان از صدور حکم حبس تعزیری برای غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – ‘ احمد خسروی وفا ‘ تصریح کرد: حکم قطعی پرونده غلامحسین کرباسچی در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان صادر و برای اجرا ابلاغ شده است.

وی اظهارداشت: کرباسچی به جرم تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاکمه شده بود و پس از آن به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اینکه این حکم مورد اعتراض وکیل کرباسچی قرار گرفت، تصریح کرد: دادگاه تجدیدنظر به استناد ماده ۵٠٠ قانون مجازات اسلامی حکم دادگاه بدوی را تایید و مورخ ۲۲ مرداد امسال برای اجرا ابلاغ کرد.

بر اساس ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، هر کس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران یا به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی کند به حبس از سه ماه تا ‌یک سال محکوم خواهد شد.

به گزارش ایرنا، خسروی وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان اردیبهشت سال گذشته از تشکیل پرونده برای غلامحسین کرباسچی خبر داد و گفت: نسبت به اظهارات این فرد که جنبه جزایی داشته اعلام جرم و پرونده تشکیل شده است.

اظهارات غلامحسین کرباسچی در حاشیه مراسمی در اصفهان در سال گذشته مورد اعتراض واقع شده بود و دستگاه قضا به این موضوع ورود کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *