سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

استانداری تهران با درخواست احمدی نژاد مخالفت کرد

انتشار: دوشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۲:۴۷ |
کد خبر: 42787 |
بازدید: 39 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: استانداری تهران با درخواست «محمود احمدی نژاد» برای برگزاری تجمع به دلیل فقدان شرایط قانونی مخالفت کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- بهرام سرمست روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: درخواست رییس دولت های نهم و دهم برای برگزاری تجمع ابتدا به وزارت کشور ارسال شد که طبق آیین نامه قانون احزاب باید درخواست ها به فرمانداری و استانداری ارسال شود.

وی ادامه داد: وزارت کشور درخواست وی را طبق آیین نامه برای بررسی قانونی به استانداری تهران ارسال کرد.

سرمست با توضیح این که استانداری تهران به دلیل فقدان شرایط قانونی با درخواست احمدی‌نژاد برای برگزاری تجمع مخالفت کرد، تاکید کرد: تقاضا برای برگزاری تجمع را باید دبیران کل احزاب به فرمانداری ها و استانداری ها ارائه کنند.

وی یادآور شد: طبق آیین نامه اجرایی ماده ١٣ قانون احزاب، فقط دبیران کل احزاب و تشکل‌های سیاسی که جایگاه حقوقی دارند، می توانند برای تجمع درخواست ارائه دهند.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: استانداری تهران نیز پس از بررسی به دلیل عدم تطابق درخواست احمدی نژاد با آیین نامه با آن موافقت نکرد.

سرمست همچنین گفت: تاکنون درخواستی از سوی احزاب برای برگزاری تجمعات دریافت نکرده ایم و فقط همین یک درخواست به وزارت کشور ارائه شده است.

به گزارش ایرنا، احمدی نژاد اخیرا درخواست برگزاری تجمع در تهران را به وزارت کشور ارسال کرد.

کانال تلگرامی منسوب به وی علت این درخواست را اعتراض به اقدامات و تهدیدات دولت آمریکا و دخالت‌های پیدا و پنهان دولت انگلیس در امور داخلی ایران و اعتراض به سوءتدبیرها و ضعف‌های مدیریتی و اشتباهات مکرر در تصمیمات کلان کشور عنوان کرد.

 

** پروانه فعالیت شورای خلیفه‌گری ارامنه تمدید شد

دبیر کمسیون ماده ۱۰ احزاب همچنین مصوبات هشتمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه ها را تشریح کرد.

سرمست گفت: در این جلسه با درخواست تاسیس جمعیت «توسعه و همبستگی استان مازندران» موافقت شد که جزییات مصوبه و شرایط تصویب به صورت کتبی به هیات موسس ابلاغ می شود.

وی افزود: گزارش مجمع «کانون فارغ التحصیلان آذربایجان غربی» در جلسه اخیر کمیسیون مطرح و بررسی شد، ولی به لحاظ عدم حدنصاب برای برگزاری مجمع مورد تصویب قرار کمیسیون نگرفت.

دبیر کمسیون ماده ۱۰ احزاب توضیح داد: طبق قانون در برگزاری مجامع باید حداقل ۳۰۰ نفر برای احزاب ملی و برای احزاب استانی با توجه به تعداد جمعیت استان باید اعضا شرکت کنند.

سرمست خاطرنشان کرد: در مجمع کانون فارغ التحصیلان آذربایجان غربی باید حداقل ۲۰۰ نفر شرکت می کردند، که مجمع این کانون به این حد نصاب نرسیده بود.

وی ادامه داد: گزارش های جمعیت «دوستداران توسعه مشهدالرضا(ع)» از استان خراسان و «جامعه اسلامی کارمندان» نیز در جلسه مطرح و مورد تصویب قرار گرفت که جزئیات مصوبات به صورت کتبی به این تشکل ها ابلاغ می شود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان این که گزارش مجمع «جمعیت اسلامی آزاداندیشان استان لرستان» نیز مطرح و با قید استانی مورد تصویب قرار گرفت، توضیح داد: این حزب فعالیت استانی دارد، اما در عنوان تشکل خود «استان لرستان» را نیاورده بود که با قید این عنوان، گزارش مورد تصویب قرار گرفت.

سرمست به مصوبه قبلی این کمیسیون در خصوص «حزب اراده ملت ایران»، افزود: فرآیند استعلامات به عمل آمده تکمیل که پس از بررسی به تصویب رسید.

وی همچنین گفت: در هشتمین جلسه کمیسیون اصلاح اساسنامه «انجمن آشوری های آده» در مورد تغییر محل فعالیت از تهران به ارومیه بررسی و تصویب شد اما سایر اصلاحات در اساسنامه و مرامنامه در جلسات آتی مورد بررسی قرار می گیرد.

سرمست تصریح کرد: همچنین در این جلسه با تقاضای تمدید «شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک» موافقت شد که جزییات مصوبه به این شورا ابلاغ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *