سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

نمایندگان استان حق آبه ارس را پیگیری می کنند

انتشار: یکشنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۴۲:۲۳ |
کد خبر: 42753 |
بازدید: 29 views |
بدون دیدگاه


اردبیل- ابتکارآنلاین: نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ارس مایه حیات منطقه مغان بوده و نمایندگان استان حق آبه مردم را از این رودخانه به صورت جدی پیگیری می کنند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمد فیضی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در گذشته مصوبه غیرکارشناسی و غیرعلمی درباره تعیین سهم حق‌آبه ارس در بین سه استان آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل تصویب شده که این مصوبه از نظر نمایندگان و مسئولان استان غیر قانونی است.

وی اضافه کرد: حق آبه ارس مطالبه اصلی مردم استان بوده و برای تامین این حق باید بازنگری شود.

فیضی بیان کرد: بسیاری از شهر های این استان در اثر کمبود شدید آب متحمل خسارت سنگینی شده اند که بخشی از این کمبود ها از طریق تسهیم قانونی حق آبه ارس قابل تامین است.

وی درباره تصویب لایحه منطقه آزاد تجاری و صنعتی اردبیل در کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: تصویب منطقه آزاد در این کمیسیون مراحل سختی را پست سر گذاشت و در این برهه اتفاقات خاصی از سوی برخی نمایندگان در الحاق نمین صورت گرفت که برازنده نبو.

نماینده اردبیل ، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مجلس بیان کرد: البته نمین در لایحه دولت نبود ولی در آینده می توان این منطقه را در صورت اتحاد و همدلی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به منطقه آزاد،تجاری و صنعتی ملحق کرد.

فیضی در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه و راه اندازی منطقه آزاد تجاری و صنعتی سبب سرمایه گذاری کلان شده و برخلاف مخالفت برخی نمایندگان مغایر با شعار سال حمایت از کالای ایرانی نیست.

به گفته وی، برخلاف اظهار نظرهای غیر کارشناسی در باره توسعه منطقه آزاد تجاری می توان احداث و راه اندازی مناطق آزاد تجاری و صنعتی را در کشوربا هدف سرمایه گذاری بخش خصوصی و اشتغالزایی توسعه داد.

نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این طرح یکی از مطالبات اصلی مردم استان بوده و نمایندگان مجلس توجه ویژه ای به تصویب نهایی آن دارند .

وی بیان کرد: منطقه آزاد تجاری به عنوان یکی از مهم ‌ترین زیرساخت‌ های توسعه استان اردبیل بوده و با ایجاد آن شاهد توسعه همه‌ جانبه ، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهیم بود و در این راستا نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تا تصویب قطعی آن از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: منطقه آزاد تجاری و صنعتی برای استان ‌های مرزی و کمتر توسعه ‌یافته مانند اردبیل به عنوان یک محرک قوی در جهت رشد و توسعه است و امیدواریم با تصویب قطعی لایحه پیشرفت و توسعه اقتصادی در استان اردبیل حاصل شود .

حق آبه ارس و منطقه آزاد تجاری و صنعتی جزو مطالبه اصلی مردم استان اردبیل است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *