یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

غیبت موجب افزایش فشار روحی می شود

انتشار: پنج شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۴۲:۳۶ |
کد خبر: 42701 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: کارشناس دینی با بیان اینکه در صورت مبادرت به غیبت اضطراب و فشار روحی افزایش می یابد، افزود: غیبت و تهمت می تواند به سلامت انسان آسیب برساند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – نشست اخلاقی تربیت و تعالی عصر دیروز  به همت حوزه بسیج حضرت صدیقه کبری(س) قرچک برگزار شد.

فاطمه اسلامی کارشناس و مشاور دینی در این برنامه با توجه به اینکه برگزاری این نشست ها در بصیرت افزایی فرماندهان و مسئولین فعال بسیج تأثیر بسزایی دارد، گفت: غیبت، بدگویی و تهمت از آفات زبان است و در کاهش فعالیت های جمعی نقش دارد.

وی ادامه داد: غیبت به عنوان یک آفت اخلاقی با تخریب اعتماد افراد نسبت به یکدیگر باعث می شود شور و اشتیاق افراد برای ارتباط صادقانه از دست رود و روحیه جمعی را تضعیف کند، همچنین باعث کاهش انگیزه و بهره وری می شود، مدیران در هر رده می توانند نقش بسیار مهمی در کاهش غیبت و بدگویی در محیط داشته باشند.

کارشناس مذهبی در راستای برخورد با مسئله غیبت مطرح کرد: مناسبترین بازخوردها از مشاهده و بررسی مستمر حاصل می شود نه به صورت اخبار سطحی دیگران، باید باور داشت که کسی که نزد ما بدگویی می کند، از ما نیز نزد دیگران بد خواهد گفت.

اسلامی در پایان با بیان اینکه در صورت مبادرت به غیبت اضطراب و فشار روحی افزایش می یابد، افزود: غیبت، تهمت، بدگویی و بی اعتمادی می تواند به سلامت انسان آسیب برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *