یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) غبارروبی شد

انتشار: پنج شنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۰:۴۲:۱۹ |
کد خبر: 42700 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) با حضور عاشقان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و جمعی از خبرنگاران شهرری و تهران غبارروبی و عطرافشانی شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – بامداد امروز پنجشنبه حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در قبله تهران با حضور شمار زیادی از دلسوختگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) غبارروبی و عطرافشانی شد.

این آیین با حضور شماری از مردم، مسؤولان و خبرنگاران در فضایی آکنده از عطر معنویت آغاز شد که با صحنه‌های متعددی از اشک و عشق به اهل بیت (ع) همراه بود و حاضران در این مراسم، با اشک دیده و دستمال‌هایی که در دست داشتند، به غبارروبی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) پرداختند.

طی این مراسم نورانی غبار حرم مطهر زدوده شد و سنگ مزار و ضریح مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) با گلاب ناب شست وشو داده شد.

به گزارش ایرنا، حضرت عبدالعظیم (ع) فرزند عبدالله بن علی، از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی (ع) است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می رسد. پدرش عبدالله نام داشت و مادرش فاطمه دختر عقبه بن قیس.

ایشان در سال ۱۷۳ هجری قمری در شهر مقدّس مدینه بدنیا آمدند و مدت ۷۹ سال عمر با برکت او با دوران امامت چهار امام معصوم بوده است، محضر مبارک امام رضا (ع)، امام محمّد تقی (ع) و امام هادی (ع) را درک کرده و احادیث فراوانی از آنان روایت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *