یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

سوال از رئیس جمهوری با هدف یافتن ریشه مشکلات است

انتشار: سه شنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۳۵:۰۸ |
کد خبر: 42656 |
بازدید: 27 views |
بدون دیدگاه


زنجان – ابتکارآنلاین: نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: پرسش از رئیس جمهوری با هدف و نیت ایجاد شفافیت در امور و یافتن ریشه مشکلات است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – فریدون احمدی، سئوال از رئیس جمهوری را به نفع رئیس قوه مجریه اعلام کرد و افزود: در شرایط عادی از کسی سئوال نمی شود، زمانی که شرایط از وضعیت نرمال و استاندارد خارج و غیرعادی شد، باید پرسید.

وی اظهار داشت: در ماه های گذشته ارزش پول ملی به نصف کاهش یافته و امروز سئوال از رئیس جمهوری در خصوص مسائل مربوط به بازار و ارز به نفع قوه مجریه و کشور است.

رئیس مجمع نمایندگان زنجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در صورتی که پس از سئوال از رئیس جمهوری به این نتیجه رسیدیم که مشکلی در دولت نیست و مساله جای دیگری است، به حتم متناسب با آن راهکار ارائه می شود.

احمدی ادامه داد: در ۴۰ سال گذشته کشور همواره در شرایط حساسی بوده است، از همین رو پرسش از رئیس جمهوری در این موقعیت کنونی جای هیچ نگرانی ندارد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: این سئوال از گذشته مطرح بوده و اکنون هم هیچ ارتباطی به تضعیف دولت و کشور ندارد.

وی اضافه کرد: این پرسش از رئیس جمهوری برای بهبود اوضاع است، وضعیت مردم مطلوب نیست و باید چاره ای برای پاسخگویی به مطالبات آنان پیدا کرد.

احمدی تاکید کرد: هر سه قوه اعضای یک خانواده هستند و از وضعیت کشور اطلاع دارند و در کنار هم باید به بهبود شرایط کنونی ایران کمک کنند.

سئوال اقتصادی ۸۰ نماینده مجلس از رئیس جمهوری در ۱۰ مرداد امسال با اعلام رئیس مجلس اعلام وصول شد.

به موجب طرح اصلاح مواد ۱۹۶ و ۱۹۷ آیین‌نامه داخلی مجلس که در اردیبهشت سال ۹۱ به تصویب رسید،‌ بر اساس اصل ۸۸ قانون اساسی در صورتی که حداقل یک چهارم کل نمایندگان بخواهند درباره وظایف رئیس جمهوری سوال کنند باید پرسشهای خود را به طور صریح و روشن و مختصر همگی امضا و به رئیس مجلس تسلیم کنند.

مجلس شورای اسلامی ۲۹۰ نماینده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *