یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

منزلت خانواده شهیدان فراتر از امتیاز یا سهمیه استخدام است

انتشار: سه شنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۳۴:۳۳ |
کد خبر: 42655 |
بازدید: 34 views |
بدون دیدگاه


اصفهان- ابتکارآنلاین: استاندار اصفهان گفت: شان ، مرتبه ، منزلت و جایگاه خانواده شهیدان بالاتر و فراتر از این است که ادعا شود در پی گرفتن سهمیه و امتیاز خاصی برای استخدام در نهاد و سازمان های دولتی هستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محسن مهرعلیزاده شامگاه دوشنبه در همایش « نقش زنان نخبه در توسعه سبک زندگی ایرانی اسلامی » افزود: شهدا و ایثارگران، محور و ستون اصلی نظام و انقلاب محسوب می شوند.

وی گفت: توقع جامعه از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران این است که همچنان به عنوان محورهای اصلی توسعه، تفکر دینی و عقلانیت باشند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: امروز بر همه مردم و مسئولان واجب است با تاسی از آرمان ها و اهداف بلند شهیدان، تلاش کنند کشور را از وابستگی در عرصه های مختلف رها کرده و به سوی توسعه و پیشرفت رهنمون کنند.

مهرعلیزاده با بیان اینکه شهیدان در دوران دفاع مقدس تشخیص دادند که باید با حضور فیزیکی مقابل دشمن بایستند افزود: خانواده شهدا و ایثارگران هم باید در شرایط امروز فراتر از یک انسان عادی، مسیر شهدا را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه دشمن از هیچ اقدامی و حربه ای برای تخریب شهیدان و خانواده آنها فروگذار نمی کند گفت: کسانی که عنوان می کنند خانواده شهدا خواهان استفاده از سهمیه و امتیازهستند، اغراض شخصی خود را بیان می کنند.

استاندار اصفهان افزود: فرزندان شهید و ایثارگران در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی حضور دارند که نشان از تعهد آنان نسبت به آرمان های نظام و انقلاب است.

مهر علیزاده در پایان از زنان نخبه و ایثارگر استان اصفهان خواست برای تاسیس سازمان مردم نهاد برای تحقق خواسته ها و اهداف خود اقدام کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان نیز گفت: امروز بخش زیادی از نخبگان کشور متعلق به جامعه ایثارگری است.

داریوش وکیلی با بیان اینکه ۶۹۰ نخبه شاهد و ایثارگر در حوزه های مختلف در این استان شناسایی و ساماندهی شده است افزود: از این تعداد ۴۴۳ تن مرد و ۲۴۷ نخبه زن هستند که در میان آنها پزشک فوق تخصص، متخصص و عمومی، داروساز، دندانپزشک، هیات علمی دانشگاه و محقق و پژوهشگر وجود دارد.

وی تاکید کرد: نخبگان شاهد و ایثارگر در این استان دارای توان علمی و اجرایی بالایی هستند که باید در راه توسعه و پیشرفت این استان از آنها در بخش های مختلف بهره برداری شود.

در پایان این همایش ، ۴۰ بانوی نخبه استان اصفهان تجلیل شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *