یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

امن ترین آسمان جهان متعلق به ایران است

انتشار: دوشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۵۲:۴۰ |
کد خبر: 42620 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


اردبیل – ابتکارآنلاین: فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیا شمال غرب کشور گفت: امن ترین آسمان جهان متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و سالانه حدود ۶۵ میلیون مسافر با امنیت پروازی از فضای کشور گذر می کنند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – امیر سرتیپ دوم «عباس عظیمی» روز دوشنبه در دیدار با فرماندار بیله سوار مغان افزود: روزانه ۷۰۰ هواپیمای خارجی و داخلی در حوزه پدافند هوایی شمال غرب کشور پرواز و تردد می کنند که همه آنها رصد می شود.

وی بیان کرد: تامین امنیت این تعداد پرواز و مسافر هوایی جزو افتخارهای پدافند هوایی است.

فرمانده منطقه پدافند هوایی خاتم الانبیا شمال غرب کشور افزود: این پدافند رصد و حفاظت از حریم استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و کردستان با سامانه‌های متعلق به پدافند هوایی کشور از جمله ایستگاه جمع آوری اطلاعات، ایستگاه های راداری و پست های دیده بانی را بر عهده دارد.

امیر سرتیپ عظیمی نقش پدافند هوایی را در تامین امنیت آسمان کشور بی بدیل دانست و افزود : پدافند هوایی، هویت مستقل نیروهای مسلح است و امروز بیش از هر زمان دیگری به عمق دور اندیشی رهبر انقلاب در تشکیل این نیروی الهی پی می بریم.

وی اظهار داشت: پدافند هوایی در دو بخش دفاعی و کنترل ترافیک هوایی فعالیت می کند و امنیت امروز میهن اسلامی مرهون فداکاری و هوشیاری نیروهای مسلح در رده های مختلف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *