پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

ادارات و بانک های شهرستان هویزه تعطیل شدند

انتشار: یکشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۲:۰۴:۵۰ |
کد خبر: 42590 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


اهواز- ابتکارآنلاین: فرماندار هویزه گفت: ادارات، دستگاههای دولتی و بانک های شهرستان هویزه روز یکشنبه به علت دود ناشی از سوختن نیزارهای هورالعظیم تعطیل شدند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – ناظم ثبوتی افزود: از صبح امروز بار دیگر غلظت دود در این شهرستان بالا رفته که باعث مشکلاتی برای شهروندان شده است.

وی گفت: اکنون معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست به همراه استاندار خوزستان از طریق بالگرد در حال رصد عملیات اطفای حریق در نیزارهای هورالعظیم هستند.

به گفته وی خشک شدن قسمت عراقی تالاب هورالعظیم و نیزار بودن این نقطه عامل آتش سوزی های گسترده است و این آتش سوزی ها ارتباطی با فعالیت های شرکت نفت ندارد.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور صبح امروز به منظور بررسی روند اطفای حریق در تالاب هورالعظیم و بازدید از کانون های ریزگرد وارد خوزستان شد.

بخش عراقی تالاب هورالعظیم از حدود ۳۰ روز پیش دچار آتش سوزی وسیع شده و بیش از ۱۶ هزار هکتار از آن را درگیر کرده است.

دود غلیظ ناشی از آتش سوزی در هورالعظیم، چندین شهر و روستای خوزستان از جمله هویزه، سوسنگرد، رفیع، بستان و اهواز را درگیر کرده و مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده است.

آنطور که مسئولان محیط زیست استان گفته اند، اگر چه تامین حقابه تالاب بهترین راه خاموش کردن آتش است اما با توجه به کاهش شدید حجم آب رودخانه های کرخه در ایران و دجله در عراق که منابع اصلی تغذیه کننده تالاب هستند، در حال حاضر امکان تامین آب مورد نیاز هور وجود ندارد و اطفای حریق به وسیله بالگرد آبپاش در شرایط فعلی تنها راهکار به شمار می آید.

بخش ایرانی تالاب هورالعظیم از یک طرف با کاهش شدید آب روبه روست و از سوی دیگر با اکتشافات نفتی دچار خسارت شده است.

این تالاب از زمان خشک شدن به عنوان یکی از کانون های اصلی تولید گرد و غبار معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *