یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

خروج از فصل هفت منشور سازمان ملل بزرگترین خدمت برجام است

انتشار: شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۲:۰۸:۳۱ |
کد خبر: 42563 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


همدان – ابتکارآنلاین: سفیر جمهوری اسلامی ایران در غنا با اشاره به برخی اظهار نظرهای غیراخلاقی درباره برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: برجام دستاوردهای مهمی برای ایران داشت و بزرگترین خدمت آن خروج کشور از فصل هفت منشور سازمان ملل است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – نصرت الله مالکی  اظهار داشت: همین موضوع دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را به جنون کشیده و ادعا می کند کلاه گشادی بر سر کشور متبوعش رفته است.

وی با بیان اینکه ابعاد برجام باید به خوبی بررسی و سنجیده و نباید دستاوردهای آن نادیده گرفته شود، تصریح کرد: فصل هفت منشور سازمان ملل به اعضای این شورا اجازه می‌دهد چنانچه کشوری صلح و امنیت جهانی را به مخاطره بیاندازد علیه این کشور اقدام نظامی انجام دهند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در غنا گفت: در گذشته ایران ذیل این فصل قرار گرفته بود که در روند مذاکرات هسته ای نام کشورمان از لیست کشورهای نا امن جهان خط خورد و در سایه این خدمت بزرگ می توان به توسعه و تقویت روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای دیگر پرداخت.

مالکی خاطر نشان کرد: با استفاده از برجام می توانیم حلقه های مفقوده اقتصادی و سیاسی همانند مشکلات سیستم مالی و بانکی کشور را در عرصه بین المللی باز کنیم.

وی اظهار داشت: موانع بانکی بسیاری برای سرمایه گذاری در کشورهای دیگر داریم اما از طریق برخی کشورهای اروپایی مبادلات تجاری بازرگانان و فعالان اقتصادی انجام می شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در غنا با اشاره به استقبال و حمایت جمهوری غنا از سرمایه گذاران ایرانی اضافه کرد: این کشور تشنه سرمایه گذاری در زمینه صنعت، مواد غذایی، بهداشت و درمان است و سرمایه گذاری در این کشور آفریقایی توجیه اقتصادی دارد.

مالکی اطمینان خاطر داد: سفارت ایران در غنا هیچ مانعی برای حمایت از سرمایه گذاران ندارد و آنها را تنها نمی گذارد.

به گفته سفیر ایران در غنا، هم اینک ایران ۶ هزار هکتار کشت فراسرزمینی برنج و دانه های روغنی ذرت، سویا و بادام زمینی در کشور غنا دارد و کارخانه های سیمان، کاکائو، آبمیوه و میوه خشک کنی توسط سرمایه داران ایرانی در این کشور آفریقایی احداث شده است.

سفیر ایران در غنا در سفر به همدان از نزدیک با ظرفیت و توانمندی های این استان در عرصه صنعتی و کشاورزی آشنا شد و با فعالان اقتصادی استان دیدار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *