یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

۴۰ هزار میلیارد ریال برای افزایش اشتغال در قم اختصاص یافت

انتشار: شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۲:۰۷:۴۲ |
کد خبر: 42562 |
بازدید: 34 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم با اشاره به این که به طور میانگین برای ایجاد هر شغل ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است، گفت: ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تک رقمی کردن نرخ بیکاری استان درسال جاری اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – مهرداد غضنفری روز شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قم به مناسبت روز خبرنگار در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا، بیان کرد: بر اساس سند اشتغال استان ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز برای کاهش نرخ بیکاری درقم توسط بخش خصوصی و با مشارکت موثر بانکهای عامل انجام می شود و در این زمینه تفاهم نامه همکاری میان استانداری قم، بخش خصوصی و بانک های عامل به امضا رسیده است.

وی با اشاره به اولویت های اقتصادی قم دربخش گردشگری، صنعت و کشاورزی، افزود: درسند سرمایه گذاری، تولید و اشتغال قم به صورت جامع به همه ظرفیت های اقتصادی استان توجه و تکالیف دستگاه های مختلف برای اجرای دقیق سند مشخص شده است.

وی با بیان این که برای موفقیت در برنامه های اقتصادی باید نقش مردم پر رنگ تر شود، ادامه داد: تنها راه حل معضل بیکاری، افزایش تولید است که این مهم با گسترش سرمایه گذاری انجام می شود، اما دولت به دلیل محدودیت های قانونی و مالی توانایی حجم عظیم سرمایه گذاری را ندارد و به همین دلیل این بخش خصوصی و مردم هستند که باید سکان اقتصاد را به دست گیرند.

غضنفری گفت: اجرای دقیق طرح های اقتصادی در استان نیازمند برنامه محوری است و به همین دلیل تمام فعالیت های مورد نظر در این حوزه، ابتدا در کمیته های تخصصی مورد بررسی کارشناسان قرار می گیرد و سپس وارد مرحله عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: به یقین نخبگان استان می توانند نقش بسیار موثری در افزایش کارایی فعالیت های اقتصادی داشته باشند و در همین رابطه، کارگروه های تصمیم سازی طرح های اقتصادی در قم با حضور نخبگان برگزار و از نظرات ایشان به صورت عملیاتی استفاده می شود.

وی همچنین به ظرفیت های اقتصادی استان در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود: امروز تقویت بنگاه های کوچک و متوسط یکی از موثرترین راه ها برای خنثی کردن توطئه اقتصادی دشمنان است و قم به دلیل استعداد محیطی می تواند در زمینه های مختلف از جمله ایجاد نیروگاه های کوچک خورشیدی که درآمد زایی مناسبی را برای بهره برداران در پی دارد، از این ظرفیت ها استفاده کند.

هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت تن از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *