یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

گنبد پنج میلیون دلار نئوپان صادر می کند

انتشار: شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۲:۰۶:۵۷ |
کد خبر: 42561 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


گنبدکاووس – ابتکارآنلاین: مدیرعامل شرکت صنعت چوب شمال در گنبدکاووس از عقد قرارداد پنج میلیون دلاری برای صادرات ورق فشرده نئوپان و ام دی اف ملامینه به دو کشور ترکمنستان و جمهوری آذربایجان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – مسلم فدایی روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این شرکت به عنوان تولید کننده نئوپان و روکش ملامینه امسال تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار صادرات داشته است.

وی با بیان اینکه پیش بینی این حجم صادرات نئوپان در ۳۰ سال گذشته کم سابقه بوده است، اظهار داشت: شرکت صنعت چوب شمال که سهام دار عمده آن بنیاد مستضعفان است و در سال ۵۷ به بهره برداری رسیده، در هیچ سالی بیش از دو میلیون دلار صادرات نداشته است.

فدایی اضافه کرد: توسعه صادرات از ۱۰ به ۵۰ درصد رویکرد اصلی این شرکت بوده و سه کشور ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و افغانستان مهمترین بازارهای صادراتی نئوپان گنبدکاووس هستند.

وی بدون اشاره به میزان تولید سالانه این محصول افزود: اکنون در این واحد تولیدی ۲۰۰ کارگر رسمی و پیمانکار مشغول به کار هستند و برخلاف برخی شایعه های فضای مجازی مبنی بر ورشکستی یا دیرکرد چندین ماهه مطالبه های مالی، حق و حقوق کارگران به موقع پرداخت می شود.

مدیرعامل شرکت نئوپان گنبدکاووس با بیان اینکه این کارخانه از واحدهای سبز و سازگاز با محیط زیست است، گفت: مواد اولیه این شرکت از چوپ و ضایعات آن است که از سراسر کشور خریداری و بخشی هم از طرح های درختکاری که با هزینه شرکت انجام شده، تامین می شود.

شرکت صنعت چوب شمال، تولیدکننده نئوپان و روکش ملامینه از واحدهای مهم صنعتی مستقر در شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *