یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

کلاس های پیشگیری ازاعتیاد برای والدین در پردیس برگزار می شود

انتشار: شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۲:۰۴:۱۴ |
کد خبر: 42540 |
بازدید: 35 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین:  معاون سیاسی، انتظامی فرماندار شهرستان پردیس از برگزاری مستمر کلاس‌های آموزش پیشگیری از اعتیاد برای والدین دانش آموزان دبیرستانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – وی در ادامه افزود: فنی حرفه ای تاکنون به بیش از ۶۰ نفر از بهبود یافتگان را آموزش مهارت کسب وکار داده است و ۲۷ نفر از این تعداد وام خود اشتغالی دریافت کردند.

دبیر شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پردیس با اشاره به آمار معتادان بهبود یافته خاطر نشان کرد: در سه ماه اول سال ۹۷ تعداد ۵۸۴ بیمار که ۵۷ نفر آنها زن بودند به مراکز اقامتی میان مدت مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند و تعداد ۴۷۰ نفر از مراکزدرمانی سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند، ۱۰ مرکز اقامتی استاندارد مختص آقایان و یک مرکز برای زنان در شهرستان پردیس فعالیت دارند.

وی ادامه داد: یک مرکز DIC توسط شبکه بهداشت و درمان به معتادان خدمات می‌دهد و مرکز شیلتر شهربومهن در شیفت شبانه یک وعده غذای گرم، لباس، جای خواب، امکان استحمام و سرنگ در اختیار معتادان قرار می‌دهد.

بنیادی گفت: چرخه بهبود و ترک اعتیاد زنجیره ای است که باید کامل باشد، تامین تسهیلات و برنامه ریزی برای بازگشت آنها به چرخه زندگی و کسب وکار و زندگی عادی و برگزاری جلسات مشاور برای خانواده های آنها در دستور کار ما قرار دارد.

وی در خاتمه با اشاره به شعار« هیچ کس از خطر اعتیاد مصون نیست » اظهار داشت : مردم بحث اعتیاد را جدی بگیرند، افراد دارای موقعیت های اجتماعی و سیاسی زیادی به راحتی گرفتار مواد مخدر شدند و این زنگ خطر جدی برای خانواده ها و فرزندان آنها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *