یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

غزاله واحدی پدیده شنای شهرستان پردیس در آستانه حضور در تیم ملی

انتشار: سه شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۱:۲۹:۳۱ |
کد خبر: 42445 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: دختران شناگر تهرانی امسال در مسابقات ورزشی دانش آموزی با کسب ۱۹ مدال طلا، ۱۰ نقره و پنج برنز فاتح بی چون و چرای مسابقات شنا و واترپلو فدراسیون دانش آموزی بودند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین –  در این میان غزاله واحدی شناگر ۱۶ساله شهرستان پردیس که در رده سنی نوجوانان به آب می پرد، تاکنون با کسب بیش از۴۵مقام قهرمانی و نایب قهرمانی در مسابقات دانش آموزی و هیات و فدراسیون شنا، ستاره شنای شرق استان تهران به ویژه شهرستان پردیس بوده است.

غزاله نه تنها در مسابقات قهرمانی فدراسیون دانش آموزی کشور چهره ای درخشان از خود به نمایش گذاشت، بلکه با۲۲مدال طلا و ۱۰مدال نقره به پدیده شنای دختران زیر ۱۷ سال شهرستان تبدیل شده است.

واحدی که از ۷سالگی شنا را شروع کرده، شنا را با حمایت مادر و پدر خود به عنوان رشته ورزشی اصلی اش انتخاب کرد و بعد از مدتی به یکی از شناگران پرامید تیم تهران رودهن و پردیس تبدیل شد تا جایی که با وجود آنکه شنای تخصصی اش کرال سینه است، در دیگر ماده ها هم با مقام های متعدد قهرمانی از جمله واترپلو در حال سیر جایگاه برترین های استان تهران است.

او که در همین چند سال نزدیک به ۵۰ حکم قهرمانی در کارنامه اش دارد، از سال های ابتدایی دوران دبستان در مسابقات قهرمانی کشوری شنا می کند. واحدی۱۶ ساله امسال در مسابقات ورزشی هیات شنا استان تهران با نام پردیس موفق شد در مواد ۵۰ متر پروانه، ۱۰۰ متر پروانه، ۱۰۰ متر کرال سینه، ۲۰۰ متر آزاد، ۴۰۰ متر کرال سینه، ۲۰۰ متر انفرادی، ۱۰۰+۴ متر آزاد تیمی، ۲۰۰ متر کرال پشت و ۱۰۰ متر آزاد مدال طلا به گردن آویزد تا در پایان این دوره از مسابقات عنوان پرمدال ترین شناگر استان و شهرستان پردیس را به خود اختصاص دهد.

با این حال افتخارات واحدی در این مسابقات فقط به مدال های طلای متعددش محدود نمی شود. او در ۲۰۰ متر آزاد دو ثانیه زودتر از حد نصاب قبلی به خط پایان رسید. اگر به افتخارات این شناگر نوجوان خوش انگیزه که با انتخاب در ترکیب تیم استان تهران بزودی لباس تیم‌ملی شنا دختران زیر ۱۷ سال را در جریان رقابتهای شنا شهرکرد خواهد پوشید، عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی شنا دختران زیر ۱۷ سال کشور و نایب قهرمانی سال گذشته را هم اضافه کنیم، پدیده بودنش بیشتر ثابت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *