مسئولین را در پاسخگویی به مردم به چالش بکشانید | ابتکار آنلاین
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

مسئولین را در پاسخگویی به مردم به چالش بکشانید

انتشار: جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۴۸:۰۸ |
کد خبر: 42189 |
بازدید: 53 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: رهبری تاکید کردند مسئولین حق ندارند جدای از مردم باشند؛ مسئولین باید در بین مردم حضور داشته باشند هر چند این امر کمرنگ است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت‌الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های نماز و فیض جمعه، گفت: ابتدا باید بدانیم چه چیزی واجبات ما و چه چیزی محرمات ما را شکل می‌دهد تا بتوان با رعایت آن در مسیر حق قدم برداریم؛ لازم است با توجه به این که در دهه کرامت قرار داریم سبک زندگی این هفته را از کلام امام رضا(ع) بیان کنم؛ ائمه (ع) مسائل گوناگون جامعه اسلامی را در بیانات خود دارند.

 

وی در ادامه با اشاره به موضوع بحث که حسن معاشرت همسران با هم بود، تصریح کرد: مسئله معاشرت در بین انسان‌ها همواره وجود داشته و دارد؛ تفاوت بین انسان و حیوان این است که اگر نسبت به خوراک و نیازمندی جسمی حیوانات توجه داشته باشید، مطیع شما خواهند بود؛ حیوانات به دنبال نیازمندی‌هایی غیر از نیازمندی جسمی نیستند؛ انسان موجودی فراتر از نباتات و حیوانات است؛ بهترین نوع موجودات عالم را انسان‌ها به خود اختصاص دادند؛ انسان موجودی دو بعدی است و یک بعد نیازمندی‌های جسمانی است و بعد دیگر فراتر از ابعاد جسمانی است و بعد معنوی انسان را تشکیل می‌دهد؛ لذا اگر تنها جسم انسان را سیراب کنید این برای انسان کافی نیست.

 

امام جمعه فیروزکوه در ادامه افزود: حسن معاشرت یکی از مواردی است که به بعد معنوی بشر می‌پردازد؛ در خانواده باید حسن معاشرت بین زن و شوهر وجود داشته باشد؛ مگر می‌شود زن و مرد یکدیگر را دوست نداشته باشند هر چند یکی از آنها دچار اشتباهاتی شده باشند؟! باید ایوب وار زندگی کرد و نهایت حسن معاشرت را در زندگی داشت که سبک زندگی اسلامی و آداب زندگی بین زوجین از این امر است.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طبق فرمایش امام رضا (ع) با حاکمان زر و زور مصاحبت نداشته باشید، اگر ناچار هستید در مملکتی زندگی کنید که حاکم زر و زور دارد با آنها دوستی نکنید و با آنها معاشرت نداشته باشید ولی با صدیقین و دوستان خوشرو باشید و با مردم مدارا کنید؛ معاشرت بین اعضای خانواده و زن و مرد با هم و مردم در جامعه باید مصداق حسن معاشرت باشد.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته با ذکر روایتی از امیرالمومنین (ع) تاکید کرد: توجه کنید که عمر آدمی می گذرد و به آخرت خود نزدیک می‌شویم، خوشا به حال کسانی که هم دنیا و هم آخرت خود را آباد کردند؛ طبق فرمایش امام صادق (ع) انسان با همسر خود در زندگی به سه چیز نیازمند است ولو این همسر مطابق طبع او نباشد، یکی از این سه چیز حسن معاشرت است؛ رسول اکرم (ص) فرمودند بهترین شما کسانی است که نسبت به همسران خود بهترین باشند.

 

وی در ادامه با اشاره به مناسبت‌های هفته بیان داشت: نمایندگان مجلس به جای همراهی با وزرا در سفرهای خارجی که حضور آنها برای خوشگذرانی است، به دغدغه مردم بپردازند؛ باید مسئولین را به چالش بکشانید که پاسخگوی مردم باشند؛ مشکلات جامعه باید برطرف شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند در ادامه به نقشه راه اقتصادی رهبری اشاره داشت و تاکید کرد: رهبری نقشه راه اقتصادی را به دولتمردان نشان داده است، ایشان تأکید کردند که تمام توجه خود برای حل مشکلات اقتصادی به مذاکرات و خارج از کشور نباشد؛ پاسخ اروپائیان به خروج آمریکا از برجام بعد از دو ماه ابهام گونه و نصفه و نیمه است، باید روزنه ها و خلأها را از روز اول می بستیم که چنین نکردیم؛ تاکید رهبری در مسئله اقتصاد از این باب است که مذاکره کنیم ولی توجه اصلی به داخل باشد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: رهبری تاکید کردند مسئولین حق ندارند جدای از مردم باشند؛ مسئولین باید در بین مردم حضور داشته باشند هر چند این امر کمرنگ است.

 

خطیب نماز جمعه فیروزکوه با اشاره به سفر ولایتی به روسیه تصریح کرد: امروز با این حرکت اروپائیان نگران شدند؛ آنها گمان می‌کنند ایران مجبور است دست نیاز به سوی اروپا دراز کند؛ نمایندگانی که به هند و چین و روسیه فرستاده شدند سبب شد نگاه ما به اروپا تغییر کند؛ همان میزان که ما نیاز به اروپا داریم آنها هم نیاز به ما دارند چرا که کشورها در هم تنیده‌اند؛ اگر بنا است اروپا به واسطه این امر ما را در زیر سلطه خود بگیرد، بدانند که ما زیر بار ذلت و خفت نخواهیم رفت.

 

وی در ادامه افزود: امروز همانند سنوات گذشته نیست؛ آمریکا تا چند سال قبل وقتی در کنار انگلیس قرار می‌گرفت برای او فرش قرمز پهن می‌کردند ولی امروز مردم به نشانه اعتراض به خیابان‌ها می‌آیند؛ آمریکا با تمام مسائلی بین المللی و انسانی و اخلاقی مخالفت کرده است، رئیس‌جمهور آمریکا با رفتار نژادپرستانه خود مشکلات فراوانی برای کشورهای جهان ایجاد کرده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با اشاره به ولادت امام رضا(ع) بیان داشت: سیره حضرت همانند پدران خود بود و سبک زندگی اسلامی را به جامعه نشان داد؛ ایشان همانند اجداد خود جایگاه علم و دانش را به مردم نشان داد.

 

وی با اشاره به لایحه کاپیتولاسیون در سوم مرداد اذعان داشت: مخالفت امام(ره) با این لایحه نشان از زیرکی ایشان در این امر داشت که این لایحه ذلت ملت ایران را به همراه دارد؛ همواره در ایران اسلامی هستند انسان‌های مومن و غیور و شجاع همانند امام (ره) که در مقابل زیاده خواهی های استکبار جهانی ایستادگی کنند و فریاد مخالفت سر دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *