یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

عزم دولت برای حل مشکلات اقتصادی جدی است

انتشار: پنج شنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۱۴:۲۰ |
کد خبر: 42181 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


اهواز- ابتکارآنلاین: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه عزم دولت برای حل مشکلات اقتصادی جدی است، گفت: شرط اصلی خدمت به مردم داشتن صداقت است زیرا قرار نیست برای خدمت به مردم مزد بیشتری گرفته و برداشت بیشتری از بیت المال برای خود داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمد جواد آذری جهرمی شامگاه چهارشنبه در شورای اداری شهرستان بهبهان اظهار داشت : این روزها شرایط خاص اقتصادی بر کشور حاکم است و عزم همه مسئولان کشور برای رفع مشکلات اقتصادی جدی است.

وی افزود: اکنون تمامی رده های اجرایی کشور مسئولیت های سنگینی را برای رفع مشکلات اقتصادی بر عهده دارند و از هیچ کوششی فروگذار نخواهند بود.

وزیر ارتباطات بیان کرد: اگر چه کشور در حال حاضر شرایط سختی دارد اما شرایط بحرانی و غیر قابل مدیریت ندارد به طوریکه شرایط اقتصادی نسبت به سالهای قبل سخت تر شده است اما با توجه به کسب تجربه های بالا در شرایط سخت اقتصادی می‌توانیم با عزم جدی از سد این مشکلات عبور کنیم.

وی گفت: در مسیر حرکت به قله، سختی های فراوانی وجود دارد که باید با تدبیر بر آن غلبه کرد و اگر اشتباه کنیم راه رسیدن به قله سخت خواهد شد.

آذری جهرمی با بیان اینکه ایران اسلامی روز به روز جایگاه خود را در جهان ارتقا داده است افزود: امروز در عرصه دیپلماسی و سیاسی جایگاه قابل توجهی داشته و‌ بنیه دفاعی قابل توجهی مبتنی بر توان داخلی دارد.

وی بیان کرد: هرچه جایگاه مبتنی بر تولید داخل بالاتر باشد ، سنگ اندازی های بدخواهان و دشمنان نیز بیشتر می شود .

وزیر ارتباطات گفت:نظام اسلامی مراحل مختلفی را برای رسیدن به این جایگاه پشت سر گذاشته و اختلافات داخلی و درگیری های خارجی را پشت سر گذاشته است.

وی تصریح کرد: خوزستان در عرصه های مختلف و بخصوص در دوران جنگ تحمیلی در صف اول قرار داشته است و دولت نیز عزم جدی برای رفع مشکلات این استان را دارد.

وی گفت: ایران اسلامی تحریم ها و فشارهای مختلفی را سپری کرده و هیچگاه جایگاه خود را از دست نداده است.

وی بیان کرد: نظام از سال ۱۳۹۲ تاکنون در منطقه پیشرفت قابل توجهی داشته و اکنون که این بلوغ و رشد ایران از هر زمانی درخشان تر کرده است دشمنی ها نیز متناسب با آن رشد کرده است.

وی گفت: باید از امید مردم مراقبت کنیم چرا که این همراهی تنها با خدمت صحیح به مردم حاصل می شود.

وی گفت: هرمسئولی در جایگاه خود باید در جهت خدمت رسانی به مردم کارهای درست انجام دهند.

وزیر ارتباطات گفت:خطای همه مسئولان اجرایی در مسیر اعتلای مردم اثرگذار است.

وی گفت: با همراهی مردم تهدیدهایی را که اکنون ایجاد شده به راحتی پشت سر می گذاریم و ایران در مقام بالاتر قرار می‌گیرد و به برکت خون شهدا دشمن لذت به ذلت کشیدن ایران را به گور می برد.

وی با اشاره به اینکه تحریم برای کشور سخت است اما ایران تجربه زیادی در چنین شرایطی داشته است گفت: کلید موفقیت و برون رفت از مشکلات اقتصادی ،همراهی و دلبستگی مردم به نظام اسلامی و امید داشتن به رشد است.

وی ادامه داد:دولت تدابیر مناسبی برای مقابله با فرآیندهای دشمن دارد و متناسب با ظرفیت هایی که دشمن به میدان می آورد، چندین برابر ظرفیت را وارد میدان می کنیم.

وی گفت: در سال های اخیر کارهای خوبی در حوزه زیرساخت های مخابراتی در بهبهان انجام شده و از اهواز تا بهبهان بیش از ۹۵ درصد جاده تحت پوشش خدمات اینترنت پرسرعت قرار گرفته است .

وی تاکید کرد: اگرچه هنوز برخی روستاها با مشکل ارتباطی مواجه هستند اما مشکلات عمده روستاها ظرف دو هفته آینده برطرف می شود.

وی گفت: ۲۲۴ روستا در بهبهان با دسترسی سخت از اسفندماه سال گذشته تاکنون تحت پوشش قرار گرفته و زیرساخت های این شهرستان نیز اصلاح و‌ تقویت شده است.

وی ادامه داد: خدمت رسانی به ۱۹۰ روستا در مرحله اول برنامه ششم توسعه در دستور قرار گرفته و تنها دو روستا تا پایان سال باقی مانده تا تعهدات ما در سال جاری اجرایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *