ساخت بیمارستان 200 تختخوابی ورامین آغاز شد | ابتکار آنلاین
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی ورامین آغاز شد

انتشار: پنج شنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۱۱:۰۷ |
کد خبر: 42160 |
بازدید: 40 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: عملیات احداث بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی شهرستان ورامین در استان تهران روز پنجشنبه در مراسمی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این مراسم معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، وزیر بهداشت و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) حضور داشتند.

فرماندار ورامین در حاشیه این مراسم  گفت: ساختمان جدید بیمارستان ورامین در زیربنای ۲۰ هزار و ۷۰ مترمربع و شش طبقه به صورت پلکانی احداث می شود.

«محمدرضا یوسفی»بیان کرد: این بیمارستان بر اساس تفاهم نامه بین بنیاد برکت ( وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام)و وزارت بهداشت و توسط این بنیاد به طور کامل احداث می شود.

وی افزود: احداث این بیمارستان با ۲۰۰ تختخواب در نظر گرفته شده که با احتساب بخش اورژانس به ۲۲۶ تختخواب افزایش پیدا می کند.

یوسفی گفت: با احتساب بیمارستان فعلی شهید مفتح و برنامه ریزی توسعه شهرستان ورامین در حوزه بهداشت و درمان تا افق سال ۱۴۰۴ تعداد تخت های بیمارستان شهید مفتح به ۳۳۹ تختخواب افزایش پیدا می کند.

وی اظهارداشت: شهرستان ورامین علاوه بر بیمارستان قدیمی شهید مفتح از یک باب بیمارستان تأمین اجتماعی به نام ۱۵ خرداد نیز برخوردار است که این بیمارستان ۱۷۰ تخت دارد.

این مسئول اظهارامیدواری کرد با احداث این بیمارستان نیاز شهرستان ورامین به تخت بیمارستانی مرتفع شود.

فرماندار ورامین و دیگر مسئولانی که در این مراسم حضور داشتند به هزینه ساخت این بیمارستان اشاره ای نکردند اما رئیس شبکه بهداشت ورامین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: به طور معمول برای ساخت هر تخت بیمارستانی حدود یک میلیارد تومان هزینه نیاز است.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *