30 صندوق تخصصی حمایت از بخش کشاورزی ایجاد می شود | ابتکار آنلاین
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

۳۰ صندوق تخصصی حمایت از بخش کشاورزی ایجاد می شود

انتشار: چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۱:۰۳ |
کد خبر: 42147 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


سنندج – ابتکارآنلاین: مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: تعداد صندوق های حمایت از توسعه سرمایه گذاری امسال با ایجاد ۳۰ صندوق جدید به ۱۳۴ صندوق درکشور می رسد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سیدعبدالکریم رضوی اردکانی اظهار داشت: هم اکنون ۱۱۴ صندوق سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشاورزی در کشور فعال است.

وی افزود: ایجاد ۳۰ صندوق در حوزه محصولات تخصصی از جمله شیر، نوغانداری، دانه های روغنی،، زیتون، خرما و منابع طبیعی و شهرستانی در کشور برای سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

رضوی اردکانی اضافه کرد: پیش بینی می شود این صندوق ها با ۲ تا سه هزار میلیارد ریال سرمایه ایجاد شوند که سهم دولت حداکثر ۴۹ درصد و سهم مردم و بهره برداران نیز حداقل ۵۱ درصد است.

وی یادآور شد: ۱۱۴ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی فعال در کشور شامل ۹ مورد صندوق تخصصی، هشت صندوق منابع طبیعی، ۳۲ صندوق استا‌نی، ۴۹ صندوق در شهرستانی و ۱۶ صندوق زنان روستایی و عشایری است.

رئیس هیات ‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی تاکید کرد: این صندوق ها ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه دارند و توانسته اند حدود ۲ میلیون از ۶ میلیون بهره بردار کشاورزی کشور را زیر پوشش خود ببرند.

رضوی اردکانی گفت: به صورت میانگین دولت در ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه این صندوق ها سهم ۴۶ درصدی دارد که شامل ۱۴٫۵ درصد در بخش زراعت و باغبانی، ۲۹ درصد در بخش دام و طیور، چهار درصد در بخش عشایر، ۳٫۲ درصد درصد در بخش صنایع، نیم درصد در بخش منابع طبیعی و هفت درصد در بخش صندوق زنان روستایی و عشایر است.

وی در خصوص ایجاد صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش توت فرنگی که عمده محصول باغی استان کردستان با رتبه اول کشوری است، اظهار داشت: در صورت درخواست مسئولان استان و رغبت بهره برداران می توان این صندوق را تاسیس کرد.

وی یادآور شد: ایجاد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان مریوان نیز با پیشنهاد بهمن مرادنیا استاندار کردستان از هم اکنون در دستور کار قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، صندوق توسعه بخش کشاورزی استان کردستان در سال ۱۳۸۵ با هشت میلیارد ریال اعتبار و ۱۶ تشکل تشکیل یافته است که در ۱۱ سال فعالیت تعداد تشکل ها را به ۲۰۳ اتحادیه با ۱۱۳ هزار بهره بردار به میزان ۴۷۸ میلیارد ریال رسیده است.

رضوی اردکانی برای حضور در گردهمایی و جلسه هم اندیشی نمایندگان شرکت مادر تخصصی و مدیران عامل صندوق های استانی، تخصصی و محصولی با حضور نمایندگانی از استان های کشور از جمله البرز، تهران، کرمانشاه، همدان، آذربایجان شرقی، یزد، گیلان و آذربایجان غربی که بمدت ۲ روز در سنندج برگزار می شود، به این کردستان سفر کرده است.

ارائه مدل های زنجیره تولید و ارزش بر اساس سیاست های وزارت جهاد کشاورزی برای ارایه تسهیلات مطابق با تغییر رویکرد در قالب نظام بانکداری بودون ربا و چگونگی همکاری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با سایر صندوق ها از اهداف این جلسه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *