یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

فعالیت کارخانه شیروارنا با مشارکت بخش خصوصی ازسرگرفته می شود

انتشار: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۲:۰۲ |
کد خبر: 42094 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان ورامین از تلاش مسئولان شهرستانی و استانی برای بازگشایی مجدد کارخانه شیر وارنا خبر داد و اظهار امیدواری کرد با مشارکت بخش خصوصی فعالیت این کارخانه صنایع لبنی از سر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدرضا یوسفی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه شیر وارنا گفت :شهرستان ورامین با تولید سالانه ۱۴۰ هزار تن شیر به کارخانه صنایع لبنی نیاز مبرم دارد و تعطیلی کارخانه ای مهم که محصولات آن در سال های اخیر به بسیاری از کشورها صادر می شده قابل قبول نیست.

وی افزود : هر چند که کارخانه شیر وارنا به بخش خصوصی تعلق دارد ولی مسئولان آن ، تسهیلات بسیاری از دولت دریافت کرده اند و نباید اجازه داد این سرمایه ملی تعطیل شده و تعداد زیادی از کارگران آن به طور کامل بیکار شوند.

یوسفی اظهارداشت: برای رفع مشکلات این کارخانه ، ۱۱ جلسه با دستگاه ها و شرکت های مختلف واجد برگزار شد تا با مشارکت بخش خصوصی ، فعالیت مجدد این کارخانه آغاز شود.

فرماندار ورامین تصریح کرد:تا کنون چندین نماینده از شرکت های معتبر کشور که تقاضای مشارکت با مالکان کارخانه شیر وارنا را دارند از محل این کارخانه بازدید کرده اند و تلاش می شود تا بهترین شرکت انتخاب شده و بار دیگر شاهد فعالیت این کارخانه مهم صنایع لبنی استان تهران باشیم.

کارخانه شیر وارنا با ظرفیت تولید یکصد هزار تن محصولات لبنی در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد ولی پس از پنج سال و پس از فوت مالک اصلی، مشکلات این کارخانه آغاز شد ، تا جایی که اکنون به طور کامل تعطیل و ۶۰۰ نفر از کارگران آن بیکار شده اند.

معوقات بانکی ، بدهی به دامداران و کارگران از مهمترین مشکلا مالی کارخانه شیر وارنا است.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *