یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

اکنون، وقت گرو کشی نیست

انتشار: یکشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۲۱:۴۷ |
کد خبر: 42049 |
بازدید: 55 views |
بدون دیدگاه


اصفهان – ابتکارآنلاین: استاندار اصفهان به نمایندگی بانک ها و بیمه ها هشدار داد و گفت: ‘عملکرد خود را در قبال صنایع و کشاورزان تغییر دهید، اکنون وقت گرو کشی نیست بلکه وقت کار کردن است’.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – ‘ محسن مهرعلیزاده ‘ روز یکشنبه در بیست و سومین همایش نکوداشت صنعت و معدن در اصفهان افزود: بانک ها و بیمه ها، مشکلات اصلی بخش صنعت و معدن این استان هستند و با وجود تذکرهای زیاد هنوز به روند گذشته خود ادامه می دهند.

وی افزود: مدیران بانک های استان در جلسه های برگزار شده، قول برطرف شدن مسائل و مشکلات را می دهند اما همچنان روند گذشته را تکرار می کنند.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه بانک ها اجازه ندارند خلاف جهت حرکت کنند، تصریح کرد: بانک های استان به رغم تذکرات قبلی کشاورزان را تحت فشار قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت تامین اجتماعی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، چند بار تذکر گرفته است، گفت: دستور صریح داده ایم که اگر قانون اجازه می دهد دفترچه های بیمه تمدید شود.

به گفته وی مدیر یک سازمان در ۲ حالت کاری را که به او سپرده اند انجام نمی دهد یا قانون اجازه نمی دهد که باید این موضوع را به صراحت به ما اعلام کنند یا اینکه از نظر قانونی مشکلی نیست و فقط سلیقه شخصی اعمال می شود که این مدیر به درد ما نمی خورد.

استاندار اصفهان تاکید کرد: اگر مدیری این مسائل را به خوبی درک نمی کند بهتر است از استان برود.

مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی استان در زمان حاضر با درایت بیشتری پیش می رود و امید است مشکلات واحدهای تولیدی استان در این بخش، حل شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز همه ما در جنگ اقتصادی هستیم، گفت: در این جنگ، همه ما باید هزینه کنیم اما به نظر می آید هنوز عده ای متوجه این شرایط نشده اند.

استاندار اصفهان با گله مندی از افرادیکه به واحدهای تولیدی فشار می آورند، افزود: در زمان حاضر واحدهای صنعتی و معدنی با مشکلاتی مانند مالیات، تامین اجتماعی، ارز، واردات، صادرات و فروش مواجه هستند و عده ای نیز با رفتارهای غیر انسانی از این فضا و شرایط، سوء استفاده می کنند.

وی بااشاره به مشکلات آب استان و محدودیت تامین آب برای باغداران، گفت: تذکرهای زیادی درباره برداشت های غیر مجاز داده شده است که در صورت بی توجهی، به صورت قانونی با آنها برخورد می شود.

مهرعلیزاده به یک نمونه سرمایه گذاری در شرق اصفهان اشاره و اظهار کرد: در این طرح یک پارک با گونه های گیاهی مقاوم به آب با استفاده از پساب خریداری شده و ایجاد ۱۴ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد اما عده ای قصد سنگ اندازی در این کار را داشتند که با قاطعیت با آنها برخورد شد.

استاندار اصفهان تاکید کرد: هیچکس حق ایجاد نا امنی فیزیکی، شغلی و کاری برای سرمایه گذاران در استان را ندارد.

وی به راه اندازی سامانه سرمایه گذاری استان اصفهان نیز اشاره و اظهار کرد: با راه اندازی این پرتال، زمان صدور مجوزها به صفر رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در این مراسم گفت: این استان دارای ۹ هزار و ۲۶۸ واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه گذاری ۲۲۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۵ هزار نفر است که به ترتیب سهم ۱۱، ۹ و ۱۰ درصدی در کشور دارند.

‘ اسرافیل احمدیه ‘ افزود: سال گذشته چهار هزار و ۹۳۷ جواز تاسیس واحدهای صنعتی در استان اصفهان صادر شده که یکهزار و ۱۶۶ واحد از میان آنها دارای بیش از ۷۰ درصد پیشرفت کاری با ظرفیت اشتغالزایی ۷۱ هزار نفر و ۳۵۶ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری هستند.

به گفته وی در سال گذشته سه هزار جواز تاسیس واحدهای تولیدی به دلیل پیشرفت بسیار کم یا صفر، باطل شده است.

احمدیه با اشاره به ۸۱۷ معدن با ظرفیت استخراج ۴۸ میلیون تن در استان اصفهان، گفت: این استان دارای معادن طلا و سنگ های تزیینی خوبی است هرچند سنگ بری های ما نیاز به بازسازی و نوسازی تجهیزات خود دارند.

در این همایش از پیشکسوتان حوزه صنعت و معدن و مدیران واحدهای صنعتی و معدنی برتر استان اصفهان تجلیل شد و تعدادی از صنعتگران اصفهان به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

استان اصفهان دارای ۹ هزار و ۲۶۸ واحد صنعتی و تولیدی با اشتغال ۲۶۵ هزار نفر است که حدود ۱۱ درصد واحدهای صنعتی و ۱۰ درصد کارگران کشور را در خود جای داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *