یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

اصناف نقش برجسته ای در تحولات اقتصادی کشور ندارند

انتشار: یکشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۸:۲۹ |
کد خبر: 42032 |
بازدید: 54 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: اصناف با وجود سه و نیم میلیون واحد صنفی و ۲۰ میلیون جمیعت شاغل به دلیل ضعف مدیریت، نقش برجسته ای در تحولات اقتصادی کشور ندارند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – پروانه مافی روز یکشنبه در مراسم آغاز ساخت ساختمان اصناف شهرستان ری افزود: متاسفانه اعضای اتحادیه های صنفی کشور تصور می کنند فقط کارشان صدور پروانه کسب و کار است و هیچگونه برنامه کوتاه مدت و بلند مدت اقتصادی در حوزه کار خود ندارند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۷ و نیم درصد از تولید ناخالص ملی نتیجه فعالیت اصناف است، تاکید کرد: اصناف باید از حالت سنتی و روش های قدیمی کسب و کار به سمت روش های نوین و جدید حرکت کنند تا به بازیگران اقتصادی قوی در کشور تبدیل شوند.

مافی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان بخوبی با مشکلات اصناف آشنا هستند، اظهارداشت: افزایش نامتعارف عوارض شهرداری ها و ساماندهی نشدن دست فروشان بزرگترین مشکل اصناف کشور است.

وی در ادامه با بیان اینکه ساخت و ساز شهرداری ها در بازار بایستی با همکاری اصناف انجام شود گفت: شهرداری ها باید در اجرای طرح های شهرسازی از اصناف نظرخواهی کنند تا مشکلی در روند کسب و کار پیش نیاید.

مافی یادآور شد: اتاق اصناف باید از حالت فعلی به زبان گویای بازار تبدیل شود و بازار را از شرایط سنتی فعلی به سمت مدرن و به روز پیش ببرد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه شهرری نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه نظارت دولت بر بازار کار نادرستی است، تاکید کرد: نظارت بر عملکرد بازاریان باید توسط خود اصناف انجام شود.

حجت الاسلام سید«علی شاهچراغی» افزود: نقش اصناف در نوع مصرف کالای مردم بسیار تاثیرگذار است بنابراین بازاریان باید بر اساس شعار سال فروش کالاهای ایرانی را در دستور کار خود قرار دهند تا چرخ اقتصادی کشور بخوبی بچرخد.

به گزارش ایرنا، کلنگ ساختمان اصناف شهرستان ری در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع زده شد و قرار است این ساختمان با زیربنای ۹ هزار و ۴۳۵ متر مربع در هفت طبقه تمامی ۴۴ اتحادیه صنفی فعال این شهرستان را پوشش دهد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با برخورداری از ۵۶ اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و جمعیتی بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *