متخلف محیط زیست به یک سال حبس محکوم شد | ابتکار آنلاین
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

متخلف محیط زیست به یک سال حبس محکوم شد

انتشار: یکشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۲:۵۸ |
کد خبر: 42028 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از محکوم شدن متصدی یک مرکز خدماتی به تحمل یکسال حبس خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمودرضا سعیدپور گفت: فعالیت غیراصولی یک مرکز خدماتی در بخش شریف آباد، به دلیل عدم بهره گیری از سیستم تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی و هدایت فاضلاب به چاه جاذب موجب آلودگی منابع آب و خاک شده بود و با اعلام جرم علیه متصدی واحد و پیگیری از طریق مراجع قضایی وی محکوم شد.

وی افزود: با توجه به تکرار جرم از سوی مسئول این واحد و عدم اقدام مثبت در خلال مهلت های اعطایی، مرجع رسیدگی کننده به این امر، حکم محکومیت متصدی واحد مذکور مبنی بر تحمل یکسال حبس تعزیری را صادر کرد.

سعیدپور تصریح کرد: این اداره شناسایی و برخورد قاطع قانونی با کانون های آلاینده که موجبات آلودگی منابع آب، خاک و هوا می شوند را در دستور کار داده و تخلفات زیست محیطی را تا حصول نتیجه نهایی تحت پیگیری قانونی قرار خواهد داد.

 

*۳۱ مرحله گشت و پایش زیست محیطی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اجرای ۳۱ مرحله گشت و پایش زیست محیطی با محوریت کنترل و برخورد با هرگونه تخلیه پسماند و ضایعات سوزی در سطح حوزه استحفاظی خبر داد.

شیدا اکار از اجرای ۳۱ مرحله گشت و پایش زیست محیطی با محوریت کنترل و برخورد با هرگونه تخلیه پسماند و ضایعات سوزی در سطح حوزه استحفاظی خبر داد و گفت: کارشناسان این اداره بامشاهده دود در میمنت آباد با حضور در محل ، ضمن مهار آتش، مدارک خودرو فرد خاطی که اقدام به سیم سوزی کرده بود را جهت انجام مراحل قانونی ضبط کردند.

وی اظهار داشت: همچنین در منطقه قلعه میر نیز انتشار دود غلیظ ناشی از سوزاندن پسماندهای چوب منجر به ابلاغ اخطاریه زیست محیطی به عامل پسماندسوزی شد.

اکار در ادامه افزود: مشاهده ۱۰ مورد پسماند سوزی و ایجاد آلودگی هوای ناشی از آن در شهرک های صنعتی قلعه میر و بهاریه و با توجه به اینکه بیشترین میزان شکایات واصله به این اداره در زمینه تخلیه پسماند و ضایعات سوزی می باشد، بخش اعظمی از گشت و پایش های شبانه روزی این اداره با محوریت نظارت و کنترل این معضل صورت می گیرد و همین امر از رسیدگی به سایرامور مرتبط با محیط زیست شهرستان می کاهد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: قطعا تا زمان اجرای صحیح برنامه مدیریت پسماند، قوانین و ضوابط مرتبط با آن توسط واحدهای صنعتی، صنفی و شهروندان، این مشکل همچنان در شهرستان پا برجا بوده و تنها با شروع آموزش همگانی توسط مدیران اجرایی پسماند، اصناف و شهرک های صنعتی و عزم جدی در این راستا می توان از میزان این مشکل کاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *