جناح بندی سیاسی برای سپاه سم کشنده است | ابتکار آنلاین
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

جناح بندی سیاسی برای سپاه سم کشنده است

انتشار: شنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۴:۵۶ |
کد خبر: 42021 |
بازدید: 71 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جناح بندی و محدود شدن به برخی جناح های سیاسی برای سپاه سم کشنده است. امام راحل و رهبر معظم انقلاب هم این مساله را نهی کرده اند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی روز شنبه در نشست خبری «اولین اجلاس بسیج اساتید حوزه های علمیه ۴ استان قم، تهران، مشهد و اصفهان که از ۲۶ تیر در مشهد برگزار می شود»، در پاسخ به این سوال که آیا سپاه در عرصه های سیاسی هم شرکت فعال دارد، گفت: سپاه بصیرت و بینش سیاسی دارد و درک سیاسی داشتن از واجبات دینی است اما آنچه که نباید به آن ورود کند جبهه بندی های سیاسی است.

وی گفت: مرز این وجوب و حرمت در دفاع از انقلاب و مبارزه با جبهه استکبار است و دشمنی آنها با سپاه هم در رعایت این مساله است.

وی داشتن بصیرت سیاسی و درک درست از موقعیت دشمن و تکالیف در برابر توطئه ها را از شروط پاسداری و سنگرنشینی انقلاب اسلامی ذکر کرد و اظهار داشت: بدون این بصیرت نمی توانیم ثابت قدم بمانیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در این مورد که برخی از فرماندهان سپاه در سخنان خود برخی مواضع سیاسی را اعلام می کنند و آیا این سخنان مواضع رسمی سپاه است یا خیر؟ گفت: مواضع رسمی سپاه را فرمانده کل سپاه، نماینده ولی فقیه در سپاه یا سخنگوی سپاه بیان می کند. همچنین این مواضع از طریق پایگاه های اطلاع رسانی رسمی سپاه پاسداران به اطلاع عموم مردم می رسد.

وی ادامه داد: البته افراد و فرماندهان سپاه دیدگاه هایی دارند که برای ما هم قابل احترام است ولی نمی توانیم آنها را مواضع رسمی سپاه قلمداد کنیم و آنها نیز مانند سایر مسئولان نظام این حق را دارند که مواضع خود را اعلام کنند.

 

* تبعیت از گفتمان رهبری شاخص حمایت سپاه از مسئولان است

وی در مورد حمایت سپاه از دولت گفت: هرگاه مسئولان در انجام ماموریت خدمت به مردم و تحقق اهداف نظام حرکت کنند، بی تردید از حمایت سپاه برخوردار می شوند و مواضع اخیر دولت در گفتمان مقاومت و مقابله با استکبار کاملا رضایتبخش بود و چون در راستای گفتمان رهبری و منویات نظام اسلامی است، حمایت می شود.

حجت اسلام حاجی صادقی با بیان اینکه مسئولان باید سیاست های کلان نظام و خدمت گذاری به مردم را رعایت کنند، گفت: رهبر معظم انقلاب عالی ترین راهبردها و برنامه ها را برای مبارزه با استکبار برنامه ریزی می کنند و اگر تابع رهبری باشیم، شکست معنا ندارد.

وی افزود: فرمان رهبر معظم انقلاب ایستادگی، مقاومت و شهامت در برابر دشمنان است نه انفعال و کوتاه آمدن، چرا که آنها اصولا اهل منطق نیستند و به چیزی جز ذلت و بردگی ما راضی نخواهند شد.

 

* جایی که برای ما امن نباشد برای دشمن نیز امن نخواهد بود

نماینده ولی فقیه گفت: اگر دشمن بخواهد متعرض شود، تمام موجودیتش به خطر می افتد و سپاه به لحاظ اطلاعاتی، امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی در اوج آمادگی قرار دارد.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای آمادگی سپاه حضور در دریا و تنگه هرمز است، گفت: دشمنان ما باید این مساله را بدانند که جایی که برای ما امن نباشد قطعا برای آنها نیز امن نخواهد بود.

وی با اشاره به موفقیت های جبهه مقاومت در منطقه، اظهار داشت: امروز دیدیم با مقاومت یک گروه انقلابی، ولایی و حزب الهی سخت ترین تهاجمات دشمن دفع شد و تاثیر آن بالا رفتن روحیه مقاومت نه تنها در منطقه بلکه در دنیا شده است.

 

* حضور روحانیون در جبهه مقاومت

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: روحانیون نیز مانند فرماندهان مستشاری این آمادگی را دارند که در هر کجای دنیا که از آنها استمداد شود در حوزه های دینی و اعتقادی کمک کنند.

وی با اشاره به جنگ ۳۳ روزه گفت: بعد از پیروزی حزب الله چند نماینده از طرف سید حسن نصرالله به قم آمدند و از طرف وی این پیام را دادند که ما آمده ایم پس از پیروزی در جهاد اصغر برای افزایش معنویت نیروهای خود از حوزه های علمیه قم کمک بگیریم.

حجت الاسلام حاجی صادقی در پاسخ به این سوال که چرا دولت آمریکا خواستار خروج ایران از سوریه شده است، گفت: ما روابط خوبی با همسایگان خود از جمله روسیه و سوریه داریم و سفر اخیر مشاور عالی رهبری در امور بین الملل به روسیه نیز کار بسیار خوبی بود. حضور ما در سوریه نیز تا زمانی که دولت آن کشور خواهان آن باشد، ادامه دارد.

وی ادامه داد: چرا آمریکا علت حضور خود را در سوریه داشتن منافع خود در آن کشور می داند؟ در صورتی که دعوتی از این کشور نشده است. اما با وجود همسایگی و دعوت دولت این کشور بخواهیم به خواست دولت آمریکا آنجا را ترک کنیم.

وی یکی از دلایلی که آمریکا نمی خواهد ایران در سوریه حضور داشته باشد، احیای داعش به شکل جدید در منطقه ذکر کرد و گفت: آمریکایی ها به فکر احیای داعش به شکل جدید هستند که تحت کنترل آنها باشد چرا که دست پرورده های قدیمی آنها از کنترلشان خارج شده بودند و برای این منظور حضور ایران در سوریه را مزاحم خود می دانند.

وی تاکید کرد: سپاه پاسداران در همه عرصه های خدمت رسانی به مردم و کارهای بزرگ نه با انگیزه اقتصادی بلکه با هدف پاسداری از انقلاب و خدمتگذاری به مردم حضور دارد چرا که به فرموده رهبری امروز بزرگترین مبارزه با استکبار خدمت به مردم است.

 

* برگزاری اجلاس بسیج اساتید در مشهد

وی درباره اولین اجلاس بسیج اساتید نیز گفت: این اجلاس با شعار «حوزه انقلابی، رسالت اساتید و نخبگان بسیجی» به مدت سه روز و با حضور ۳۰۰ نفر به نمایندگی از ۲۵۰۰ نفر از اساتید حوزه های علمیه و نخبگان بسیجی برگزار می شود.

وی در مورد اهداف این اجلاس گفت: اعلام حضور انقلابی و آمادگی اساتید حوزه های علمیه در دفاع از انقلاب و ارزشهای انقلابی و نمایش این ظرفیت بی بدیل از جمله اهداف این اجلاس است.

نماینده ولی فقیه در سپاه تقویت هم افزایی، بصیرت و فعال تر شدن اساتید و نخبگان حوزه های علمیه در جهت ماندگاری انقلاب اسلامی و آمادگی بیشتر برای افزایش نقش آفرینی اساتید و روحانیون عامل و اثرگذار در هدایت سایر اقشار بسیج را از دیگر اهداف اولین اجلاس بسیج اساتید حوزه ها برشمرد.

وی ادامه داد: آگاهی و بصیرت نسبت به توطئه های جدید استکبار و راهکارهای مقابله با آن از جمله مسائلی است که در این اجلاس به آن پرداخته می شود، چرا که جبهه استکبار با احساس خطر از انقلاب اسلامی با تمام فتنه ها به جنگ آمده و در این همایش گوشه ای از این توطئه ها تبیین می شود.

حجت الاسلام حاجی صادقی نمایش ولایتمداری و تبعیت اساتید و نخبه ها و حمایت بسیجیان از رهبر معظم انقلاب را از دیگر اهداف این اجلاس سه روزه خواند و گفت: به تعبیر دشمنان انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری ابرمردی است که باعث شکست آنها شده و برنامه های آنها را خنثی کرده است.

وی با اشاره به ۴۰ ساله شدن انقلاب اسلامی گفت: در تاریخ اسلام این اولین بار است که حاکمیت نظام دینی به ۴ دهه می رسد و استکبار جهانی به این مساله اذعان دارد که انقلاب اسلامی مرگ تدریجی او را رقم زده و پروژه های مختلف آمریکایی و شاخصه های ابرقدرتی آن را در منطقه و جهان در مرحله تهدید قرار داده است.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی به خاطر اثرگذاری و پویایی مورد حمله دشمنان است و بنابراین برای حفظ و استمرار آن محافظان و مدافعانی می خواهد که با بصیرت، شجاعت و آمادگی در هر صحنه ای نقشه دشمنان را بخواند و در مقابل آن بهترین راهکار را به اجرا در آورند.

 

* دشمنان اسلام، مسلمانان را در سه وضعیت ترسیم می کنند

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: استکبار جهانی مسلمانان جهان را در سه وضعیت ترسیم می کند. اولین برداشت آنها این است که امت مسلمان باشد ولی ولایت و رهبری دینی بالای سر آن نباشد که این اسلام برای آنها خطری ندارد.

وی افزود: برداشت دیگر استکبار از امت اسلامی این است که ولایت باشد ولی حمایت امت از آن نباشد که این ولایت نیز اقتدار ندارد ولی استنباط آنها از امت متصل به ولایت این است که این امت شکست ندارد و ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی به خاطر همین پیوند امت و ولایت است.

 

* فلسفه وجود سپاه دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه تجسم و عینیت یافتن قدرت مردم در بسیج تبلور پیدا می کند، گفت: این نیرو برای سنگر نشینی انقلاب اسلامی سازماندهی و ساماندهی شده و اصولا فلسفه وجود سپاه نیز دفاع همه جانبه از همه عرصه های انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است و هر کجا خطری برای انقلاب اسلامی به وجود بیاید، وظیفه سپاه ورود به آن است.

وی ادامه داد: سپاه برای ماموریت بزرگ سنگر نشینی انقلاب نیاز به ۲ بعد اساسی دارد و روحانیت باید آن را تقویت کند. اولین بعد استقامت فکری است که اساسی ترین شرط آن ایمان است. مرحله بعدی استقامت عملی است که برای رسیدن به آن باید روحیه انقلابی و جهادی داشته باشیم.

حجت الاسلام حاجی صادقی اظهار داشت: برای تحقق ایمان و روحیه جهادی در سنگرنشینان انقلاب اسلامی و تقویت هرچه بیشتر ارتباط با ولایت، نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران با فرمان امام راحل شکل گرفت و در این مرحله نیز مطالبات رهبری ارتقاء بصیرت دینی، تقویت و ارتقاء روحیه انقلابی و جهادی است.

وی ادامه داد: برای افزایش معنویت باید از حوزه های علمیه و روحانیون آگاه، عامل و اثرگذار بهره ببریم و در مرحله بعد اصل تعامل و ارتباط سازنده نیروهای بسیجی با فرماندهی شکل خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *