ورود جوانان به عرصه تولید و صنعت بسیار ارزشمند است | ابتکار آنلاین
شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

ورود جوانان به عرصه تولید و صنعت بسیار ارزشمند است

انتشار: چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۳:۰۴ |
کد خبر: 41932 |
بازدید: 55 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی، ورود جوانان به عرصه تولید و صنعت را بسیار ارزشمند دانست و گفت: نسل جوان، نسلی زبده و انگیزه مند برای رفع نیازهای کشور است که ورود و استمرار فعالیتشان در تولید و صنعت نیازمند حمایت همه دستگاه های کشور از آنان هست.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی لاریجانی روز چهارشنبه درحاشیه بازدید از واحدهای فعال صنعتی شهرک شکوهیه قم در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: مدیران و مسئولان بسیاری از واحدهای صنعتی را افراد جوان و متخصص شامل می شود که با فعال کردن بخش های پژوهشی، در فناوری های جدید، صادرات و توسعه ظرفیت های صنعتی و تولیدی کارهای خوبی انجام داده اند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت بخش های مختلف کشور از تولیدکنندگان و صنعتگران ادامه داد: ظرفیت های بسیاری در واحدهای صنعتی وجود دارد که با فعال کردن این ظرفیت ها و همچنین حمایت از این واحدهای صنعتی، امکان بی نیازی کشور در بخش های مهمی از صنعت و تولید به کالاهای خارجی وجود دارد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه امکان تولید بسیاری از نیازهای کشور در داخل وجود دارد افزود: در شرایط فعلی و برخی مباحث تحریمی، موجب شده تا حمایت از شرکت های صنعتی بیش از گذشته ضروری باشد.

وی شهرک صنعتی شکوهیه را یکی از مجموعه های فعال صنعتی قم دانست و گفت: واحدهای صنعتی متنوعی در این شهرک فعال است و زمینه مناسب برای توسعه واحدهای فعال این شهرک وجود دارد که باید مورد حمایت قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بازدید از ظرفیت های صنعتی، شناخت مشکلات و موانع توسعه واحدهای صنعتی را از جمله اهداف وی برای بازدید از واحدهای صنعتی شهرک شکوهیه دانست و گفت: در سال های اخیر پویاتر شدن قم از لحاظ صنعتی مورد تاکید بوده که این بازدید در راستای رفع موانع واحدهای صنعتی فعال در قم و ظرفیت سازی بیشتر در حوزه صنعتی این استان است.

وی با بیان اینکه تغییر قیمت ها برای صادرات کالاهای تولیدی داخل زمینه مناسبی ایجاد کرده است اظهار داشت: باید با ایجاد تحرک در بازار و تسهیل زمینه صادرات، امکان صادرات تولید داخل فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، روحیه خوب و شاداب را از جمله ویژگی واحدهای تولیدی فعال دانست و گفت: استفاده وزارتخانه ها و بخش های دولتی از تولیدات داخلی، موجب رشد استعدادها و اشتغال در کشور می شود که با توجه به شرایط کنونی، انتظار می رود که وزارتخانه ها بیش از گذشته به استفاده از کالاهای داخلی روی بیاورند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر،چاپ و نشر،سلفچگان، محمود آباد،ثامن الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است و شهرک صنعتی شکوهیه به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی قم در کیلومتر۱۲ جاده قدیم قم – تهران واقع شده و ۷۲ درصد سرمایه گذاری صنعتی استان با اعتباری بیش از ۲۳ هزار و ۴۷۶ میلیارد ریال در این شهرک است.

لاریجانی همچنین با اشاره به بازدید خود از آخرین روند ساخت باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس قم گفت: پیشرفت این پروژه هم اکنون حدود ۷۵ درصد است که با طراحی و فضاسازی مناسب، زمینه آشنایی ملموس تر کودکان و جوانان با مفاهیم انقلاب را فراهم می کند.

وی قم را پیشگام در انقلاب دانست و ادامه داد: تکمیل این باغ موزه که نقش قم در انقلاب و در دوران دفاع مقدس را به نمایش می گذارد نیاز به اعتباراتی دارد که این موضوع پیگیری خواهد شد.

عملیات اجرایی باغ موزه دفاع مقدس قم به عنوان یک پروژه ملی از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است. بنای اصلی پروژه درمساحتی به ابعاد ۸ هزار مترمربع احداث می شود که درکل محوطه با مساحتی حدود ۳۰هکتار دراختیار مردم قم و زائران قرار خواهد گرفت، دراین مکان فضاهای سبز، استراحتگاه، مکان‌های آموزشی، معنوی، نمایشی، فرهنگی، نمادهای ارزشی دفاع مقدس و مکان‌های هنری و تفریحی در نظر گرفته شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی امروز علاوه بر بازدید از باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس قم، با حضور در شهرک صنعتی شکوهیه قم، از سه واحد صنعتی و غذایی فعال و مجتمع تخصصی آزمایشگاه صنعتی بازدید و از نزدیک با ظرفیت های صنعتی، موانع و مشکلات صنعتگران استان آشنا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *