سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

کارگاه اشتغال خانواده زندانیان در ورامین راه اندازی شد

انتشار: چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۸:۴۹ |
کد خبر: 41913 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: کارگاه توانمند سازی و اشتغال خانواده زندانیان با مساعدت انجمن حمایت از زندانیان روز چهارشنبه در شهرستان ورامین راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این کارگاه تولیدی که لوازم چوبی ، پایه های زیورآلات و دکور طلاجات تولید می شود ، پس از ارائه آموزش به خانواده ها ، وسایل در اختیار آنان قرار گرفته و پس از تولید از آن ها خریداری می شود.

رئیس انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ورامین در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: زندانیان جرائم غیر عمد با کمک خیرین ، تلاش نیک اندیشان و صرف وقت فراوان از زندان رهایی پیدا می کنند ولی اگر این افراد به حال خود رها شده و شغلی آبرومند برای آنها فراهم نشود ممکن است بار دیگر جایی جز زندان نصیب آن ها نشود.

حسین خلیلی افزود: خانواده افرادی که به زندان می افتند بیش از دیگران در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند و اگر نتوان برای آن ها درآمد پایداری ایجاد کرد ممکن است به برخی از این آسیب ها گرفتار شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ خانواده زندانیان شهرستان ورامین تحت پوشش خدمات انجمن حمایت از زندانیان قرار دارند که مهمترین هدف این انجمن ، رفع نیازهای مادی آنان است.

وی در خصوص کارگاه توانمند سازی خانواده زندانیان ورامین گفت: این کارگاه که به صورت نیمه تعطیل درآمده بود ، با حمایت یکی از خیرین بار دیگر فعالیت خود را آغاز کرده و بخش اعظمی از کارهای تولیدی خود را پس از آموزش، به خانواده زندانیان سپرده و کارهای تولیدی را به صورت مستقیم و بدون واسطه از آنان می خرد.

خلیلی گفت : این کارگاه قادر است پس از تکمیل دستگاه ها ، برای یکصد نفر شغل ایجاد کند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *