سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

آغاز طرح سنجش نوآموزان و پیش دبستانی های شهرستان قرچک

انتشار: چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۸:۳۰ |
کد خبر: 41912 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: مدیر شبکه بهداشت و درمان قرچک از آغاز طرح سنجش نوآموزان و پیش دبستانی های شهرستان قرچک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین لیاقتدار مدیر شبکه بهداشت و درمان قرچک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: : طرح سنجش سلامت نوآموزان در شهرستان قرچک با رویکرد جدید آغاز شده است و تمامی معاینات ارزیابی مقدماتی و پزشکی این نوآموزان به صورت رایگان انجام می شود.

 

وی افزود :در این طرح بالغ بر ۷ هزار نوآموز و پیش دبستانی در سطح شهرستان با مراجعه به مرکز خدمات جامع سلامت امام خمینی (ره) توسط تیم سلامت مور د ارزیابی قرار می گیرند.تیم سلامت مستقر در مرکز شامل پزشک،دندانپزشک ،مراقب سلامت،روانشناس و کارشناس تغذیه می باشند.

 

لیاقتدار تاکید کرد: با توجه به اهمیت سلامت این نوآموزان بعد از ارزیابی توسط تیم سلامت و ثبت اطلاعات در پرونده الکترونیک سلامت این نوآموزان برای ادامه مراحل ثبت نام به مدارس با فرم خلاصه معاینات معرفی می شوند.

 

مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش قرچک در ادامه بیان کرد: پنج هزار دانش‌آموز پایه اول و حدود دو هزار سیصد دانش‌آموز پیش‌دبستانی در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در شهرستان قرچک وجود دارد که در پایگاه‌های سنجش سلامت مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

 

وی گفت: در گام بعدی به خاطر اینکه یک پایگاه سنجش سلامت، هم وقت پزشکان و هم معایناتی که صورت می‌گیرد برای خدمات کامل باشد با همکاری و توافقی که با شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام شد، بخش‌های درمانی سنجش، مرکز بهداشت و درمان حضرت امام خمینی (ره) در خیابان مخابرات، آزاده ۵ بر عهده بگیرد و مابقی فعالیت‌ها هم در ۳ پایگاه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ایران و آیت‌الله دستغیب انجام می‌شود.

 

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان قرچک تصریح کرد: دانش آموزان بعد از دریافت معرفی‌نامه از پایگاه سنجش سلامت به مرکز حضرت امام خمینی (ره) مراجعه می‌کنند که بخشی از کار سنجش دانش آموزان در آنجا صورت می‌گیرد که بیشتر تست سلامت سنجش دانش آموزان است.

 

وی افزود: شبکه بهداشت و درمان با پزشکان مجرب و کیت‌های دندان‌پزشکی و موارد تکمیلی باید طبق نوبت‌دهی در درمانگاه امام خمینی (ره) انجام می‌شود اقدامات درمانی و تست‌های سلامت از قبیل دندانپزشکی، بیماری‌های عفونی، بیماری قلبی و پوکی استخوان را انجام می‌دهند.

 

نیکبخت در پایان خاطرنشان کرد: هزینه‌های ارائه خدمات و بسته‌های سلامت که شبکه بهداشت و درمان به‌پیش دبستانی‌ها و نوآموزان ارائه می‌کند کاملاً رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *