توجه به شاهنامه ی فردوسی پاسداشت خردورزی ومهربانی و اخلاق ایرانیان است | ابتکار آنلاین
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

توجه به شاهنامه ی فردوسی پاسداشت خردورزی ومهربانی و اخلاق ایرانیان است

انتشار: چهارشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۷:۲۹ |
کد خبر: 41908 |
بازدید: 49 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: با تشکیل جلسات شاهنامه خوانی و برگزاری منظم و مستمر در روزهای پنجشنبه ی هر هفته از ساعت ١٣ در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) به دبیری فرامرز مولایی از ادیبان پژوهشگر شهرستان توانسته است مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – این جلسات ادبی با نگاهی کاوشگرانه به اشعار حماسی و حکیمانه ی فردوسی بزرگ و با زبانی ساده و عوام فهم برگزار می شود تا علاوه بر پژوهشگران ،سایر علاقه مندان نیز بتوانند بهره ی لازم از این مجموعه ی پر گوهر فارسی را ببرند.

 

خاطر نشان می شود فرامرز مولایی در پاسخ به این سوال که  نقش تعالیم اخلاقی این کتاب برای نسل امروز چیست،گفت: توجه به شاهنامه ی حکیم ابوالقاسم فردوسی پاسداری از خرد و عشق و اخلاق ایرانیان است که  شایسته است با همتی جانانه پیام مهرورزی این انسان بی مانند به گوش جانهای شیفته معرفت و پاکی برسد.

 

گفتنی است توجه  به سنین پایه و کار به صورت کارگاهی نیز از شیوه های جذاب این کلاس بوده است .وی افزود :در نظر است بعد از دوره ی سه ماهه همایش بزرگ پیام مهرورزی فردوسی با ارائه ی دانش آموزان شرکت کننده در کلاس پیشگفته به صورت شهرستان برگزار شود.

 

شیوه ی پژوهش اصولی و عالمانه ارائه ی مطالب به صورت علمی و شیوه های مقاله نویسی نیز از بخشهای جنبی این کلاس می باشد.

 

این پژوهشگر ادبی در ادامه با بیان این مطلب که شاهنامه در سه بخش اسطوره ایی ،پهلوانی و تاریخی می باشد توجه به دوره ی اساطیری را به عنوان اولین سرنخ ها و جلوه های فرهنگی ایرانیان را بسیار حائز اهمیت دانست و رمز گشایی از نمادهایاین دوره را در فهم کلی شاهنامه بسیار موثر دانست.

 

گفتنی است حضور در کلاسهای استاد مولایی برای عموم علاقه مندان آزاد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *