بیش از 200 اصله درخت در بلوار اصلی ورامین کاشته شد | ابتکار آنلاین
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

بیش از ۲۰۰ اصله درخت در بلوار اصلی ورامین کاشته شد

انتشار: سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۵:۱۶ |
کد خبر: 41877 |
بازدید: 141 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: معاون خدمات شهری شهرداری ورامین از کاشت بیش از ۲۰۰ اصله درخت در بلوار اصلی شهر حد فاصل میدان امام حسین (ع) تا منطقه صادقعلی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سید ابوالفضل قاسمی گفت: به منظور افزایش سرانه فضای سبز و زیباسازی منظر عمومی شهر، بیش از ۲۰۰ اصله درخت کاج و یاس در بلوار اصلی شهر توسط واحد فضای سبز شهرداری کاشته شد.

وی افزود: سرانه فضای سبز شهر ورامین به ازاء هر نفر ۱۰ و نیم متر مربع است و تلاش می شود تا با اجرای طرح های کاشت درخت ، احداث بوستان های محله ای و طرح های توسعه ای ، بر میزان این فضا افزوده شود.

وی بیان کرد: پیش از این نیز ورودی شهرستان ورامین حد فاصل میدان کفن پوشان تا شهرک شهید مدرس ورامین بیش از یک هزار و ۲۰۰ اصله درخت شامل درختان توت ، کاج و یاس کاشته شده بود.

معاون خدمات شهری شهرداری ورامین تصریح کرد: به منظور صرفه جویی در مصرف آب، کاهش حوادث جاده ای ناشی از آبیاری دستی با استفاده از تانکرهای سیار، کاهش نیروی کار و آبیاری مرتب و به موقع ، طرح آبیاری مکانیزه فضای سبز در بیش از ۶ کیلومتر از بلوار اصلی شهر ورامین اجرا شده که با اجرای این طرح ، بیش از ۶۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی صورت گرفت.

قاسمی گفت: مرحله دوم طرح آبیاری مکانیزه فضای سبز شهر ورامین در دستور کار شهرداری قرار داشته و به زودی اجرایی می شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *