هدف دشمن ضربه زدن به اصل انقلاب است | ابتکار آنلاین
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

هدف دشمن ضربه زدن به اصل انقلاب است

انتشار: دوشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۳:۱۷ |
کد خبر: 41871 |
بازدید: 189 views |
بدون دیدگاه


قزوین- ابتکارآنلاین: امام جمعه موقت تهران گفت: تمام مشکلات استکبار با ملت ایران برای حاکم بودن اسلام و دین در کشور است و مهمترین هدف دشمن ضربه زدن به اصل انقلاب و ولایت فقیه است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- آیت الله سید احمد خاتمی روز دوشنبه در مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق (ع ) که با حضور جمعی از مسئولان و دوستداران اهل بیت (ع)در مسجد شیخ الاسلام قزوین برگزار شد، افزود: استکبار جهانی تا کنون نتوانسته و نخواهد توانست به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان برای براندازی این نظام اسلامی چند هدف را دنبال می کنند، اظهار داشت: ناکارآمد و ناموفق جلوه دادن نظام اسلامی ، ضربه زدن به ولایت فقیه، جدا کردن روحانیت از نظام و جدا کردن مردم از این نظام از جمله اهداف شوم آنها است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: منافقین در اغتشاشات و فتنه دی ماه سال گذشته، علیه ولایت فقیه شعار سردادند که این امر حتی در فتنه ۸۸ دیده نشد ولی دشمن از این غافل است که از جمعیت ۸۰ میلیونی تنها توانسته ۴۰ هزار نفر را دور خود جمع کند و با بصیرت و آگاهی ملت ایران، در اهداف خود ناکام ماند.

وی تصریح کرد: از جمله اهداف شوم دشمن، جدا کردن روحانیت از نظام و فاصله انداختن بین مردم و نظام اسلامی است و راه انداختن قصه برجام و ایجاد تحریم ها برای رسیدن به این هدف بود و تمام شیطنت های دشمن به این است که اگر مردم علیه حکومت باشند این حکومت برجا نخواهد ماند.

عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری در ادامه افزود: با وجود وضعیت اقتصادی و اشتغال نامناسب در کشور، مردم فهیم وتحلیل گر همچنان پشت نظام اسلامی بوده و آگاه هستند که بخشی از این مشکلات به دلیل سوء تدبیر و بخشی نیز خارجی است .

آیت الله خاتمی تصریح کرد: نظام اسلامی ایران به درجه ای از موفقیت و پیشرفت در زمینه های مختلف رسیده که قادر به تولید موشک با برد یکهزارو ۵۰۰ کیلومتر است واین چیزی است که دشمن همیشه از آن واهمه دارد .

وی با تاکید بر اینکه نظام اسلامی برانداختنی نیست یادآور شد: در طول عمر ۴۰ساله انقلاب اسلامی استبکار جهانی به دنبال تضعیف نظام بوده و تنها هدفش این است که اسلام ودین در این کشور حاکم نباشد.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود به ماموریت های حکومت پهلوی اشاره کرد و گفت: مبارزه باحجاب ، کشف حجاب ، مبارزه با روحانیت و جلوگیری از عزاداری ها از اهداف آن رژیم بود.

آیت الله خاتمی اظهار داشت: رضا شاه با تعطیل کردن حوزه های علمیه وتبدیل آن به دبیرستان بی حجاب دخترانه تلاش داشت تا مردم را از روحانیت و روحانیت را از نظام اسلامی دور کند ولی آنها به تبعیت از امام (ره ) و فعالیت های فرهنگی جلوه ای از کار سیاسی موثر را به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف حکومت پهلوی جدایی دین از سیاست بود گفت: اساسی ترین وشنیدنی ترین کار امام خمینی (ره ) مبارزه با این تز رضا خانی بود و با به صحنه آوردن روحانیون؛ انقلاب اسلامی شکل گرفت و نظامی ایجاد شد که در تاریخ ایران فرصتی بی سابقه و طلایی بود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به شخصیت علمی و سیاسی امام جعفرصادق (ع ) اشاره کرد و افزود: امام صادق (ع ) امامی فرهیخته بود که نه تنها عالمان شیعه بلکه جهان اسلام مدیون علم او هستند.

آیت الله خاتمی ااظهار داشت: امام صادق (ع ) هیچ گاه بریده از سیاست نبوده و درمتن سیاست و تاثیر گذار در عرصه سیاسی بوده و این سیاست گاهی تدبیر، نرمش قهرمانانه و قیام جانانه بوده که علمای ما امروز از بصیرت آن حضرت همچنان درس در جهت تعالی اسلام می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *