سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

سیاست خارجی باید عاری از احساسات باشد

انتشار: یکشنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۱۶:۴۲ |
کد خبر: 41813 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: نماینده مردم پاکدشت در مجلس لزوم سیاست خارجی را عاری از احساسات دانست و گفت: مهم آن است که بتوانیم منافع ملی خود را خوب تشخیص دهیم و به‌درستی بدانیم چه‌کاری را در چه زمانی چگونه انجام دهیم که به منافع کشورمان کمک کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد قمی ضمن تأکید بر اینکه دولت باید شرط ماندن در برجام را ، منافع ملی  در نظر بگیرد بیان داشت: اصل عزت، حکمت و مصلحت نظام به‌عنوان معیارهای اصلی سیاست خارجی باید با شرایط روز بین‌المللی کاملاً تبیین شود و منافع کشور را در نظر گرفت.

 

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی درباره عزت جمهوری اسلامی تصریح کرد: در بحث عزت کشور ایران باید هم در بین ملت‌ها عزیز باشد و هم در بین دولت‌ها؛ حذف هرکدام از این دو شاخص در بحث عزت برای ما ایجاد مشکل می‌کند.

 

عضو کمیسیون پژوهش و تحقیقات مجلس سیاست خارجی را خالی از احساسات دانست و عنوان کرد: در سیاست خارجی نباید دچار احساسات شده و نباید منافع زودگذر را در نظر گرفت، مهم آن است که بتوانیم منافع ملی خود را خوب تشخیص دهیم و به‌درستی بدانیم چه‌کاری را در چه زمانی چگونه انجام دهیم که به منافع کشورمان کمک کند.

 

این نماینده مجلس درباره وضعیت کنونی بازار اظهار داشت: تحریم‌ها و توطئه از سوی امریکا و متحدانش اساس و دیانت کشور را هدف قراردادند ولی با هوشمندی، تدبیر و صبر مردم از این توطئه سربلند بیرون خواهیم آمد.

 

قمی در ادامه با تأکید بر موضع‌گیری مسئولان ادامه داد: مسئولان باید آگاه باشند که موضع‌گیری‌های آن‌ها موجب تشویش اذهان عمومی نشود زیرا مردم هرقدر در مسئولان کشور انسجام، وحدت و همدلی را مشاهده کنند، با آرامش بیشتری در اداره کشور مشارکت خواهند کرد و هر چه اختلاف بین مسئولان بیشتر باشد، موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود.

 

قمی نماینده مردم پاکدشت در آخر گفت: مخالفان دولت نیز بایستی در انتقاد از دولت منافع ملی را در نظر بگیرند چراکه تخریب دولت همان تخریب نظام است، اگر بینش ملی را حاکم بر همه‌ی رفتار و اعمالمان داشته باشیم و از فردگرایی و تفرق دوری‌کنیم می‌توانیم موجب اعتلای نظام شویم و این مهم جز با همدلی و اتحاد ایجاد نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *