امروز بیش از هر زمان انسجام ملی و وحدت مطرح باشد | ابتکار آنلاین
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

امروز بیش از هر زمان انسجام ملی و وحدت مطرح باشد

انتشار: شنبه, ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۳:۰۸ |
کد خبر: 41784 |
بازدید: 62 views |
بدون دیدگاه


سمنان – ابتکارآنلاین: معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: انسجام ملی و وحدت بیش از هر زمان دیگر باید بین نهادهای اجرایی، مردم و قوای کشور مطرح باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – معصومه ابتکار عصر روز شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام افزود: متاسفانه در بعضی مواقع شاهد هستیم افرادی در داخل و خارج درصدد ناامید کردن مردم از آینده هستند و همه باید نسبت به این موضوعات هوشیار باشیم.

وی اظهارداشت: دشمنان، امید مردم ایران را نشانه گرفته اند و دولت در مناطق مختلف و با راهکارهای مختلف درصدد اعتماد آفرینی در جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: امروز در هر موقعیت و جایگاهی که قرار داریم باید برای رفع مشکلات و گرفتاری های مردم گام برداریم و در مقابل تهدیدها باید رویکردهای مثبت اتخاذ شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این که تا پایان دولت دوازدهم باید ۳۰ درصد مسوولیتهای نهادهای اجرایی به بانوان واگذار شود، گفت: مسوولان ارشد کشور اگر زنان با دانشی را می شناسند، مسوولیتها را به آن ها بسپارند.

ابتکار ادامه داد: عدالت یکی از رویکردهای این دولت است که ابعاد مختلفی دارد و باید همه مسوولان تلاش کنند تا این رویکرد در کشور اجرایی شود.

وی با اشاره به این که فرصت برابری که قانون اساسی در ابعاد مختلف از جمله آموزش و بهداشت در بین زنان و مردم جامعه تاکید دارد در دولت به خوبی در حال انجام است، افزود: معاونت امور زنان و خانواده برای رفع گرفتاری های مردم از منظر ثبات در بحث عدالت اجتماعی تلاش می کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده بیان داشت: دولت برای حمایت از زنان سرپرست خانوار برنامه دارد و تاکنون با اتخاذ راهبرد توان افزایی برای آمار اشتغال در بین این قشر از جامعه تلاش کرد.

به گفته ابتکار میزان بیکاران دانش آموخته بانوان نسبت به آقایان دوبرابر است و اتخاذ تدابیر راهبردی و اجرای طرح های مهارت آموزی و بنگاه های اقتصادی برای رفع بیکاری در بین این قشر ضروری است.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار در سفر یکروزه، صبح امروز وارد سرخه و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدا و قرادت فاتحه بر مزار والدین رئیس جمهور، از یک کارگاه صنایع دستی و فروشگاه تعاونی این شهرستان بازدید کرد.

نشست با احزاب و تشکل‌های غیردولتی آخرین برنامه‌های امروز او در سمنان است.

از ۷۰۲ هزار نفر جمعیت استان سمنان حدود ۳۴۶ هزار نفر معادل ۴۹٫۲ درصد را زنان تشکیل می دهند که ۲۷۸ هزار نفر در شهر و ۴۷ هزار نفر ساکن روستاها هستند، ۳۷ نفر از زنان در سمنان عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند و ۲۷ زن به عنوان دهیار در استان سمنان فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *